Mircea Lucescu'dan beklenen açıklama

Shakhtar Donetsk'teki durumu merak edilen ve takımdan ayrılacağı iddia edilen Mircea Lucescu hakkında açıklama var.

GÜNDEM 13.05.2015 - 18:37 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Shakhtar Donetsk'teki durumu merak edilen ve takımdan ayrılacağı iddia edilen Mircea Lucescu hakkında flaş bir açıklama daha geldi.

Türk basınında çıkan, "Shakhtar'ı bırakıyorum" sözleri Romanya ve Ukrayna'da manşet olurken, yeniden önümüze gelen bu haber sonrası, "Lucescu, Shakhtar'dan ayrıldı" sözleri servis edilmişti.

Mynet Spor'un haberine göre konu hakkında açıklamalarda bulunan Lucescu'nun yakın arkadaşı olan Dinamo Bükreş'in eski başkanı Constantin Anghelache, 69 yaşındaki çalıştırıcıyı aradığını ve gerçeği öğrendiğini söyledi.

"Türkiye'ye gitmeyeceğim"

Anghelache, "Bu sözleri duyduktan sonra hemen Lucescu'yu aradım. Hemen bana, 'Ne olmuş, ne dedin sen?' dedi. Hemen, 'Fenerbahçe ile anlaşmışsın, oraya gidiyormuşsun ve Shakhtar'ı bırakmışsın' dedim. Sonra bana, 'Türkiye'de ne yapacağım? Geri dönmeyeceğim. Eğer gidersem de bu takım sadece Galatasaray olur.  Beşiktaş da olmaz. Ama tekrar söylüyorum; eğer gidersem... Ama gitmeyeceğim.' dedi." sözlerini aktardı.

 

"Yaz aylarında karar vereceğim"

 

Öte yandan Luce'nin, "Bana yaz aylarına kadar izin verin, ancak kağıt üzerinde bir yere gitmiyorum, çünkü 1 yıl daha kontrat opsiyonum var. Eğer teknik direktörlüğe devam edeceksem, ilk tercih Shakhtar. Akhmetov'a 'hayır, ben başka bir yere gideceğim' diyemem. 12 yıllık birlikteliğin ardından bu adamı reddedecek karakterim yok. Türkiye'de bu yazılanları ciddiye almayı bırakın. Onlara da yaz aylarında karar vereceğimi söyledim" ifadelerini kullandığı kaydedildi.