Beşiktaş'ın İsveç'AIK Stcokholm takımından 1 milyon Euro bedelle transfer ettiği Alexander Milosevic, basın karşısına çıktı.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Demirkol: Değişiklikler işe yarayınca Mehmet Demirkol: Değişiklikler işe yarayınca

Beşiktaşlı futbolcu Alexander Milosevic, Beşiktaş’a transfer olurken menajerine diğer takımların tekliflerini duymadan gelmek istediğini söylediğini anlattı.

Ara transfer döneminde siyah-beyazlı takıma katılan Milosevic, takımının Antalya Side’de yaptığı devre arası kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kulübün verdiği izlenim ve taraftarların verdiği hissiyatın teklif yapan diğer kulüplerin üzerinde olduğunu belirten Milosevic, "İsveç’te yaşayan Türk arkadaşlarımdan Beşiktaş hakkında çok şey duymuştum. Transferle ilgili yaşadıklarımı teklif yapan diğer kulüplere saygımdan konuşmaya gerek yok ama henüz transfer aşaması sonlanmadan önce taraftarların bana sosyal medya üzerinden verdiği destek, kendimi evimde hissettirdi" diye konuştu.

Milosevic, savunma oyuncusu olmasına karşın uzaktan isabetli ve sert şutlarının olduğunun hatırlatılması üzerine, "Süper Lig hakkında Türkiye’de oynayan arkadaşlarımla konuştum. Bana, teknik oyunculardan kurulu ve fiziksel bir lig olduğunu söylediler. Gol atabilmem için forma giymem, bunun için de çok çalışmam lazım. Fırsat bulabilirsem, ileri çıkıp şut da atmak isterim" ifadelerini kullandı.
Alexander Milosevic, takımın genç oyunculardan kurulu olduğu, bunun bir dezavantaj yaratıp yaratmayacağı sorusuna, "Burada yaşa bağlı bir dezavantaj görmüyorum. Eğer iyiyseniz yaşınız kaç olursa olsun formayı giyersiniz. Beşiktaş, son zamanlarda gösterdiği performansla da bunu gayet iyi gösterdi" yanıtını verdi.

"Kendi oyunumuzu düşünmemiz lazım"

Sırp asıllı İsveçli futbolcu Milosevic, Türkiye’de çok iyi forvet oyuncularının olduğunu, bunun kendisine sorun yaratıp yaratmayacağının sorulması üzerine ise şu yanıtı verdi:

"Daha iyi bir ligde geldiğin zaman daha iyi rakiplerle karşı karşıya oynarsınız. Antrenmanlarda Cenk Tosun’un, Demba Ba’nın performansını görüyorum. Son derece kaliteli oyuncular. Bu noktada karşılıklı oynayacağım rakipleri düşünmektense, kendi takımımı düşünüyorum. Nasıl daha iyi oynayabiliriz, nasıl kendimizi daha da geliştirebilir, ona bakıyorum. Rakiplerden önce önemli olan bizim takımımızın durumu."

"Sertlik konusunda bir eksiğimiz yok"

Milosevic, antrenmanlarda gördüğü kadarıyla takımın sertlik konusunda herhangi bir sıkıntısı olmadığına dikkati çekerek, "Maçlarımızı izleyip eksiklerimizi ve daha da geliştirmemiz gereken yanları analiz etmemiz gerekiyor. Hem kendimi hem de takımımızı geliştirmek isterim, bunun için de elimden geleni yapacağım" dedi.

Şampiyon karakterli oyuncularla dolu bir takım oldukları değerlendirmesinde bulunan Milosevic, şunları söyledi:

"Burada hepimiz çok çalışıyoruz. Takımın sadece şu bölgesindeki oyuncular daha iyi ya da daha kötü diyemezsiniz. Sahaya bir takım çıkıyor ve beraber kazanıp, beraber kaybediyorsunuz. Takıma katıldığımda şampiyon karakterli oyuncularla kurulu bir takım olduğunu hissettim. Bu takımın şampiyonluk için oynadığını anında görebiliyorsunuz. Benim için en önemlisi de tüm futbolcuların çok kaliteli olmalarına karşın ne kadar mütevazı olduğunu ve iyi çalıştığını görmek oldu. Böyle devam edersek, şampiyonluk şansımız çok yüksek."

Milosevic, daha önce oynadığı takımda kart cezalısıyken tribünde taraftarlarla beraber tezahürat yaparken çekilen fotoğraflarının hatırlatılması üzerine ise "Fırsatım olursa ve izin verilirse neden olmasın. Oynadığım tüm takımlarda sahada maçta oynayan bir taraftar gibi oynamaya çalışıyorum. Tribüne çıktığınız zaman biraz daha sakin olmanız lazım. Sahadaki reaksiyonları tribünde verirseniz daha farklı sonuçlar yaşanabilir. Bana izin verilirse, burada da tribüne çıkmak isterim" diyerek sözlerini tamamladı.