Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Alexander Milosevic'in Nenad Lukic'le birlikte temsil haklarını elinde bulunduran Ferhat Çiftçi, genç savunmacının sakatlığıyla ilgili söylentilere açıklık getirdi.

BU SEFER SAĞ AYAK 
 
Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Çiftçi, "İsveç basınına, Milosevic daha önce kırılan ayağı yeniden kırıldı demedik. Yanlış anlaşılmış. AIK'te oynarken yaşadığı sakatlık sol ayağındaydı. Şimdiki sakatlığı sağ ayağında. Aynı sakatlık değil. Geçen seferki sakatlığından soyunma odasında birisi bunun ayağına bastı. Şimdiki ise öbür ayak. Yaşadığı sorun burkulma. Bunun dışında söylenenlerin hepsi gerçek dışı" dedi.
 
5-6 HAFTA 
 
Milosevic'in ne zaman sahalara döneceği konusunda ise kesin bir şey söyleyemeyeceğini belirten Çiftçi, "Ben doktor değilim; ama 5-6 hafta içerisinde dönmesini bekliyoruz. Real Madridli James Rodriguez'in sakatlığına benzer bir sakatlık. Aynı sakatlığı geçirdi. Onun için de 5-6 hafta sonra döner diyorlar" ifadelerini kullandı. 
 
BÜYÜK TAKIMA GİTMEK İSTEDİ, TARAFTARDAN ÇOK ETKİLENDİ  
 
Alexander Milosevic'in Anderlecht ve Lazio'nun da gündeminde olan, ancak Beşiktaş'a gelmeyi tercih etmesiyle ilgili olarak Ferhat Çiftçi, "Büyük bir takıma gitmek istedi. Taraftarı da büyük olan. Transfer süreci başlamadan önce zaten taraftarlarla ilgili gördüğü videolar, izlenimleri onun kalbini fethetmişti. Bu nedenle Beşiktaş'ı tercih etti.  Tesisleri ve ortamı çok beğenmiş. 'Her şey çok profesyonel' diyor" dedi.  
 
Ferhat Çiftçi, Slaven Bilic'in Milosevic'i uzun süredir takip ettiğini ve bildiğini sözlerine ekledi.  
 
Radyospor