Beşiktaş, 2014’ün son gününde spor gündemini Alexander Milosevic ile salladı..

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan maç öncesi Güven Yalçın’a plaket Beşiktaş'tan maç öncesi Güven Yalçın’a plaket

Siyah-beyazlıların AIK’in 22 yaşındaki stoperini İstanbul’a getirdiği, görüştüğü, sağlık kontrolünden geçirdiği, anlaştığı ve transferi bitirdiği iddia edildi... Ancak bunlar bir yere kadar doğru... 
 
EVET, Beşiktaş’a scout ekibinin önerdiği genç futbolcu İstanbul’a getirildi ve sadece görüşme yapıldı ama transfer bitirilmedi... Babasıyla birlikte geldiği İstanbul’dan önceki gün ayrılan oyuncunun siyah-beyazlı renklere dahil edilme ihtimali yüksek fakat yönetim bir kararsızlık yaşıyor ve bu nedenle kesin karar verilmedi.
 
BEŞİKTAŞ yönetimi ve teknik heyet, İsveç Milli Takımı’nın formasını 2 kez terleten 1.91 boyundaki oyuncuyu tıpkı Pedro Franco gibi gelecekte hem performansıyla hem de satılması durumunda maddi anlamda kulübe büyük fayda sağlayabilecek bir proje olarak görüyor. Ama yönetimin aklında takıma gelir gelmez katkı sağlayabilecek, Maxi Pereira, Joao Pereira, Allan Nyom ve ismi saklanan başka tecrübeli futbolculardan birini alma düşüncesi de var. 
 
BU konuda teknik direktör Slaven Biliç’le sürekli irtibat halinde olan ve Hırvat hocanın fikrini de değerlendirmeye katan yönetim, “Milosevic mi, yoksa şampiyonluğa direkt katkı yapabilecek tecrübeli bir oyuncu mu?’ sorusunun yanıtını verdiğinde transfer için karar da vermiş olacak. 
 
Torunoğulları: İlgileniyoruz ama...
 
BEŞİKTAŞ’IN dış transferden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları, Futbol Arena’ya yaptığı açıklamada Alexander Milosevic’le görüştüklerini doğrularken transfere nokta koymadıklarını da ifade etti. Torunoğulları, “Milosevic, ilgilendiğimiz bir oyuncu. Genç ve katkı verecek bir isim ama transfer resmileşmedi. Biz sadece Milosevic ile değil, başka oyuncularla da temastayız. Taraftarlar merak etmesin, ihtiyaç olan yerlere transfer yapılacak” dedi.