İsveçli stoper Milosevic dün menajeri ile birlikte İstanbul'a geldi. Sağlık kontrolünden geçti. Ancak Slaven Bilic'in "Daha tecrübeli bir oyuncu istiyorum" demesiyle geri gönderildi.

2014 yılının son günü Beşiktaş için Alexander Milosevic iddiası ortaya atıldı. İsveç'in Expressen gazetesinde yer alan habere göre AIK forması giyen 22 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Milosevic İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçti. Haberde, Beşiktaş'ın Milosevic'in bonservisi için AIK'ya yaklaşık 1 milyon Euro ödeyeceği, genç stoperle 4 yıllık sözleşmeye imza atacağı belirtildi. Beşiktaş yöneticisi Ahmet Nur Çebi, dün sabah idmanında basının konuyla ilgili sorularını, "Böyle bir şey yok. Takibimizde ancak Bilic istemedi" diyerek geçiştirdi.

KARTAL İÇİN UÇMA ZAMANI

ORMAN ONAY VERDİ, BİLİC İSTEMEDİ

Ancak İsveçli stoper Milosevic'in dün menajeri ile birlikte İstanbul'a getirdiği ortaya çıktı. Futbolcu sağlık kontrolünden geçirildi ve anlaşma yapmadan geri gönderildi. Bilic'in "Ben lider, savaşçı ve tecrübeli bir oyuncu istiyorum. Bu şartları önce zorlayalım, olmazsa Milosevic'e yönelelim" dediği öğrenildi. Orman'ın da onay verdiği Milosevic böylece Bilic engeline takıldı. Beşiktaş arayışlarını sürdürecek olmazsa Milosevic'e imza attıracak.

BİLİC'İN YENİ YIL MESAJI

SANTRFORDU STOPER OLDU

Miloseviç altyapıda uzun süre santrfor olarak görev yaptı. 17 yaşında orta sahaya, daha sonra parladığı stoper mevkisine geçti. 2010 sezonunda Vasalunds takımı adına 5 gol atmayı başardı. Babası Sırbistan göçmedi. Annesi Fin kökleri olan İsveçli.

DERBİ ÖNCESİ KIRMIZI ALARM

2015 BEŞİKTAŞ'IN YILI OLACAK

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması

Beşiktaş'ın A takımdan sorumlu yöneticisi Mete Vardar, 2015'in sadece futbolun güzelliklerinin konuşulduğu bir yıl olması temennisinde bulundu. Beşiktaş camiasının tüm branşlarıyla zirveyi hedeflediğini belirten Vardar, "Futbol takımımız herkesin takdirini ve sevgisini kazandı. İnşallah hak ettiği şampiyonluğu 2015 yılında yaşayacak. Avrupa'da da takdir gören, saygı duyulan bir ekibiz. Yeni yılda Türkiye'nin yanı sıra Avrupa'da başarılı işlere imza atmaya devam edeceğimize umut ediyorum" dedi. 

 

FATİH DOĞAN/SABAH