Milli Eğitim Bakanı değişti. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer oldu. Ziya Selçuk'tan sonra görevi devralan Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında? İşte Mahmut Özer biyografisi

Milli Eğitim'de görev değişimi yaşandı. Bir süredir istifa edeceği söylenen Ziya Seluçk yerine Mahmut Özer geldi. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer oldu. Peki yeni Bakan Mahmut Özer kimdir, kaç yaşında? İşte Mahmut Özer biyografisi...

Prof. Dr. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanlığına atandı. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1970 yılında dünyaya geldi. Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu.

Gözden kaçırmayın

Kuruluş Osman Gündüz Bey ölecek mi? Gündüz Bey gerçekte ne zaman ölüyor? Kuruluş Osman Gündüz Bey ölecek mi? Gündüz Bey gerçekte ne zaman ölüyor?

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970 tarihinde Tokat'ta doğdu. Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden (1992) mezun olmuştur. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında sırasıyla 1996 ve 2001 yıllarında tamamlamıştır.

1994-2002 yılları arasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, 2002-2010 yıları arasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

28 Kasım 2010-4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığı yapmıştır. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan vekilliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyeliği görevlerini de yürüten Özer, 4 Ekim 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı görevine atanmıştır. Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır. Özer, Milli Eğitim Bakanlığına atandı.