Spor Toto Süper Lig'de kritik son 3 haftaya girilirken Galatasaray - Beşiktaş derbisinin hakeminin kim olacağı merak konusu...

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta seçim heyecanı Beşiktaş'ta seçim heyecanı
Eski FİFA Hakemi ve MHK Başkanı Mustafa Çulcu derbi öncesi KartalBakisi.Com'a konuştu.Galatasaray - Beşiktaş derbisinin hakeminin Hüseyin Göçek olacağını söyleyen Mustafa Çulcu, Beşiktaş başkanı Fikret Orman'ın Fenerbahçe derbisi sonrası açıklamalarından dolayı derbiye Cüneyt Çakır'ı vermeyeceklerini ifade etti. Ligin düşme hattında kritik bir maç olacak olan Gaziantepspor - Eskişehirspor maçına ise Cüneyt Çakır'ın verileceğini söyleyen Mustafa Çulcu, Hüseyin Göçek'in derbiye verilmemesi durumunda çok ufak bir şansla  Fırat Aydınus sürprizi olabileceğini söyledi. Mustafa Çulcu çok net bir şekilde bana göre Galatasaray - Beşiktaş derbisinin hakemi Hüseyin Göçek olacak, ifadelerini kullandı.


Fikret Orman Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrası şu açıklamalarda bulunmuştu.
Fikret Orman, Beşiktaş, Çakır ile 11 derbi maça çıkmış, 7 kaybetmiş, 1 kez kazanmış. Çakır'ın Beşiktaş ile derbilerdeki hareketleri istatistiklerin söylemiş olduğu şey. O günkü maçta koşu mesafalerinde 11 km koşan yoktur. Oyunu o kadar fazla durdurdu ki, adil bir yönetim ortaya koymadı. Durumu idare etmiştir. İşin vahim tarafı, Erman Toroğlu, Hıncal Uluç, Turgay Demir maçtan önce bunu yazdılar. Senaryo herkesin gözleri önünde ortaya çıktı. Beşiktaş, Fenerbahçe'ye ilk defa yenilmedi.


"Bizim muhattabımız TFF. Bizim seçtiğimiz orası. Onlar topu MHK'ye atamazlar. Bu işi kendileri çözmek zorundalar. Ben her gün çıkıp basın toplantısı yapıp bağırıp çağırayım mı? Bunu yaparsak futbolu nereye götüreceğiz? Herkes işini iyi yapacak. Biz bir daha derbi maçlarda Cüneyt Çakır'ı görmek istemiyoruz. Avrupa'da yönettiği ve Türkiye'de yönettiği maçlara bakın. Avrupa'daki cesur ve adil olamıyor burada. Herkesin kabul ettiği bir durum." ifadelerini kullanmıştı.