Yıllarca Konya'ya gittiğimizde kutsal Mevlana türbesini gezerek içimizi sevgi ile doldurup maça çıktık! Dileklerimizi içimizde tuttuğumuzu sanıp sahada dışa vurduk hep.Hiç kaybetmedik takım olarak ve şahsen!        Biraz önce kazanmaya inanmış se

Yıllarca Konya'ya gittiğimizde kutsal Mevlana türbesini gezerek içimizi sevgi ile doldurup maça çıktık! Dileklerimizi içimizde tuttuğumuzu sanıp sahada dışa vurduk hep.Hiç kaybetmedik takım olarak ve şahsen! 
 
 
  Biraz önce kazanmaya inanmış sevgi ve başarı takımı gördüm .Adı Beşiktaş soy adı da Şampiyonluk olan bir hedefe kilitlenmişler.Konya da futbol devri-alemi yapan ve yeni stada konan Karakartal'ın dersi müthişti! Karadeniz'in dev dalgalarını aşan çılgınlığını sahaya yansıtmaya çalışan Trabzonspor ilk fırtınada batan takalar gibi su aldı...
 
Velinin 5. dakikadaki muhteşem füzesi hedefi vurunca Olcay'ın söke söke aldığı topla Demba Ba adresini bulması bize topukla gelen fantezi golü yaşattı .Bir  anda paslanan gözlerimizi ovalamaya başladık ! Sanki bir başka futbol alemindeydik .Kara çocuk topukla bize Beşiktaş'ın makus  tarihini değiştirecek bir darbe hatırlatması yaptı..Ama yetmedi ve durmadı Beşiktaş. İkinci yarı ve son dakikalarda el freni çeken psikolojik kıskanç belalısını da alt ederek sakatlanan Demba Ba ve yerine giren Mustafa Pektemek'in şanssızlıklarını Cenk ile aşarken son   yıldızını da parlattı.
 
 
Sosa öylesine ustaca işler yaptı ki üçüncü  gölün pasını verirken  adeta cilasını çekiyordu .Eğer Gökhan Töre bencil olmasa ve arkadaşlarıyla paylaşmayı düşünse kendi de takımı da daha büyük farka gidecekti belki...
  İki göllü öne geçme barajını aşan Biliç ilk kez doğruları yapıp oyuncu değiştirmeden (sakatlık dışında) 90 dakikayı  bitirme isteğinle fark yaratınca(!) Tolgaya tehlikeli top dahi gelmedi ..Yani kısacası Trabzonsporu göremedik demek yerine Beşiktaş çok istekli ve takım olma kalite  gerçeğini şu andaki futbolsuzluğumuza "çare benim" dedi!
 
 
  Bir kaç satır da Muhteşem golün sahibi Veli Kavlak'dan bahsetsek artık kimileri  dudak bükmez  herhalde! Geldiği günden beri dikkatle takip edip açıkça onu anlatmaya çalıştığım bir çok yorumumda tepkiler alsam da sabırla gerçeğin görüleceğini  bekledim Beşiktaşlı  futbolseverlerden !İki yönlü oyna,koş ,baskı yap,top kap ve Gol at! Çok çok önemli bir görev üstü özveri ile Velide dikkat çekiyor .Olcay inanılmaz inat ve gücü ile Bosingwayı tevkif ederken eşantiyon olarak ikinci golün asistini  söke söke rakibinden alarak farkı artırdı.
 
 
 Gecenin üzüntü veren kanlı olayı talihsiz Mustafa'nın burun kemiğini kıran çarpışmaydı.
 Beşiktaş tribünleri diyeceğim ama Konya'nın  Beşiktaşlı konukları deplasman kahrını hiçe sayan ve dur durak demeyen takımlarıyla futbolseverlere örnektiler.
 
 
  Mete Kalkavan kartları ile oyundaki dengeyi sağlamaya özen gösterdi.
 
  Bu sezon iki yenilgi ve iki beraberlikle dersini alan Biliç ve öğrencileri yakın gelecekte Galatasaray ile liderlik için kozlarını paylaşacaklar.Görüntü bu!