Gaziantep 0-0 Beşiktaş maçını değerlendiren Metin Tekin, Siyah Beyazlıların bu kurallarla ideal 11'ini bulamadığını söyledi.

Metin Tekin, NTV ekranlarında Beşiktaş'ın Gaziantep deplasmanından 0-0'lık skorla ayrıldığı maçı yorumladı.

GEÇMİŞ OLSUN NSAKALA

"NSakala'ya geçmiş olsun diyorum. Bunu yaşamasının bir çok sebebi olabilir tabii ki. İyi haberlerini almayı diliyoruz en kısa sürede"

"GAZİANTEP GALİBİYETİ KAÇIRDI"

"Beşiktaş ilk yarıda istediği seviyede değildi. Beşiktaş ikinci yarıda mesafeleri açarak skoru değiştirmeye çalıştı ama maçın son dakikalarında Gaziantep'in yakaladığı 2 pozisyon ile galibiyeti kaçırdığını söyleyebiliriz"

"ATIBA TÜM SEZON AYNI OLMAZ"

"Akşam yatıp sabah bitmiyor futbol. Atiba'dan bütün sezon aynı tempoyu beklemek zor olur. Atiba yapmayacağı pas hataları yaptı."

"HESAPLAMA YAPMAK ZORUNDAYIZ"

"TFF'nin getirdiği yabancı kuralı kararına bahsetmeyelim diyoruz ama her oyuncu değişikliğinde bakmak zorundayız. Kim girer kim çıkar hesaplamaları yapmak zorunda kalıyoruz"

"KURALLARLA İDEAL 11 BULUNMUYOR"

"Beşiktaş'ın ideal 11'ini düşündüğümüzde Batshuayi önde, Teixeira arkasında, Larin veya NKoudou ile birlikte Ghezzal diyoruz ama yazamıyorsunuz. Bu düzende Töre'yi mi Türk futboluna kazandırıyoruz. Bu düzende Rıdvan'ı yazmak zorundasınız. İdeal oyuncuların oynayabilmesi için bu kurala gönderme yapmak istiyorum ben. Kurallarla ideal 11'i bulamıyorsunuz"

"NKOUDOU - LARIN FARKLILAR"

"NKoudou çıkar Larin girer yapıyorsunuz ama ikisi de farklı tip oyuncu. Birinin işi tamamen topla, diğeri hem top hem kaleyle. Birisi hazırlamak için çalışıyor diğeri kaleye göndermeye çalışıyor"

"GEDSON YARARLI OLUR AMA MALİ DURUM..."

"Ljajic artık kadro dışı kaldı. Bence yeterli bir oyuncuydu ama kadro dışı kaldı. Gedson da faydalı bir oyuncu, yararı olacaktır Beşiktaş'a ama mali durumlar ortaya çıkıyor. O bakımdan nasıl gelecek oyuncu önce ona bakmak lazım"

"BAŞARI SÜREKLİ OLURSA KUSURSUZ OLUNUR"

"Yerel rekabette öne geçtiğiniz zaman yayın geliri ve Şampiyonlar Ligi gelirini elde ediyorsunuz. Onu da sürekli hale getirirseniz çok güçleniyorsunuz. Bunlar olduktan sonra daha da güçlü kadrolar, uluslararası başarı alacak takımlar ortaya çıkabiliyor"

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

"BAZEN TEKNİK GÖRÜŞ MAÇI GETİRİR"

"Bazen bütçeler, bütçelerin getirdiği oyuncular kazanır. Bazen de doğru oyunlar kazanır. Rio Ave'ye elendi Beşiktaş vs. örnekler çok. Bazen oyunların da kazandığını unutmamak lazım. Bazı teknik görüşlerin maç kazandırdığını da konuşmak lazım."

"KAAN AYHAN KATKI SAĞLAR"

"Beşiktaş'ın iyi yerli oyuncuların peşinde olduğunu duyuyoruz. Kaan Ayhan transferi çok katkı sağlayabilir Beşiktaş'a."

BEŞİKTAŞ'IN KAZANAMAMA NEDENLERİ

"Sıcaklık, Gaziantep'in seçtiği oyun yapısı, Beşiktaş'ın Josef'i geriye çıkarması ve onu farklı yerde topla buluşturması bugünkü oyunu getirdi. Beşiktaş'ı ilk maçla birlikte herkes birinci sıraya yazmıştı ama bugün de farklı bir görüntü gördük" (SPORX)