Beşiktaş, Rizespor'u 3-0 mağlup etti. Siyah Beyazlıların ilk maçtaki performansı beğeni alırken, Metin Tekin maç değerlendirmesinde övgü dolu sözler kullandı.

Metin Tekin NTV'de Beşiktaş'ın Çaykur Rizespor'u 3-0 mağlup ettiği maçın değerlendirmesini yaptı.

"OYUN 3-4 HAFTADA OTURACAKTIR"

"Sadece ligin ilk maçını değil, 3-4 haftayı alacaktır büyük takımların oyunun oturması, demlenmesi. Şampiyon Beşiktaş'ın oyununu değiştirmesine gerek yoktu. 2 tane önemli özelliği vardı Beşiktaş'ın. Birincisi ritimli pas, ikincisi kaybettikleri topu hızlı kapmaları. Bunu bölüm bölüm yaptı, aynı fizik kalitede yapmadı geçen sezona göre ama Beşiktaş'a 3-0'ı getiren önemli olaylar bunlardı."

"NKOUDOU BU YAŞTA SONRA GELİŞİYOR"

"Öyle ritimli gördüm ki NKoudou'yu. Bu yaşından sonra da gelişmeye devam ediyor. Geçen sezonun son bölümünde de görmüştüm. Attığı golde de çabukluğu vardı, çok etkiliydi, iyi paslar attı. Saha görüşü de fark yarattı."

"SERGEN YALÇIN'IN ÖZGÜVENLİ DURUŞU"

"Sergen Yalçın'ın çok özgüvenli duruşu var. Kararlı ve teknik direktörün de oyunu olduğunu gördük, izledik"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü Beşiktaş'ta Ersin Destanoğlu krizi çözüldü

"ÇOK MU ABARTIYORUZ AMA..."

"Kadro derinliği de var Beşiktaş'ın. Üçüncü golü attıktan sonra üçüncü golde bir surat ifadesi var. Burada ben de varım diye. Sürdürebildiği ve geliştirebildiği şeyler var Beşiktaş'ın. Sürdürdüğü şey savunması, geliştirebildiği şeylerde ise ileride yapacağı işler. İlk maçta çok abartarak mı başlıyoruz ama ilerideki çeşitliliği de sağlarlarsa çok önemli bir duruma gelecek Beşiktaş"

"BU RİTMİ BOZMAYA GEREK YOK"

"Oyun iştahının frenlenmesi gerektiğine inanmıyorum. Şampiyonlar Ligi'nde rakibe bağlı olarak farklı senaryolar - oyunlar olabilir ama Türkiye'de bu ritmi bozmaları gerektiğine inanmıyorum bu kalitesiyle"

"ŞİMDİDEN SÖYLÜYORUM, YABANCI KURALI..."

"Kim daha iyiyse ona göre kadro kurarsınız. Bu yabancı kuralıyla hiç oyuncu yetiştiremezsiniz. Bir takım matematiksel sınırlamalarla kimseye değer katamazsınız. Sadece matematikle kadro kurarsınız. Bugünden söylüyorum gelecek sezon da bu kural değişecektir. Bu kural sayesinde acayip oyuncular çıkacak, çok apayrı şeyler olacak, buna katılmıyorum, bu konuyla ilgili çok da fazla konuşmak istemiyorum"

"MAÇIN ADAMI NKOUDOU"

"Beşiktaş geçen sene yaptığını çok daha iyi tekrar etme çabasında. Güçlü şampiyon oyununundan çok daha da iyi gelişeceğini gördüm. Ben maçın adamı NKoudou diyerek de Salih Uçan'a katılıyorum" (SPORX)