Metin Tekin: Kredisi bitti

Metin Tekin Bursaspor-Beşiktaş maçını değerlendirdi

GÜNDEM 03.02.2018 - 03:56 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Puan kaybı Beşiktaş'ı bundan sonraki haftalarda nasıl etkiler?

Lig yarışında büyük bir darbe aldı Beşiktaş. Çünkü olası bir Başakşehir, Galatasaray ve hatta Fenerbahçe galibiyetleri Beşiktaş'ı lig yarışında çok geride bırakacaktır.

Tamam, hep Beşiktaş'ın gücünden bahsediyoruz ama bir şekilde bunu sahada oyuna ve skora da yansıtmaları lazım ki lige sarılabilsin. Ben artık bu maçtan sonra Beşiktaş için lig seyrinin, ligdeki hedefinin zora girdiğini düşünüyorum.

Çünkü hiçbir kredisi kalmadı bu yarışta.

***

Jeremain Lens ile Negredo neden 'Biz bu takımın oyuncusuyuz' performansını gösteremiyorlar?

Evet Lens ile Negredo'nun performansı yeterli değildi ama dün akşamki Beşiktaş'ın oyunu bundan önemliydi. Maçtan önceki öngörüm Bursaspor'un bir şekilde yenilmemeyi başaracağıydı. Ve bunu beceri ile yapmadılar. Tempo ve mücadele ile topu öne taşıdılar. Hücum zenginliklerini bununla yarattılar. En olmayacak senaryo ise Beşiktaş'ın öne geçip Bursaspor'un buradan ayağa kalkmasıydı ve bu oldu.

Golü bulan Beşiktaş mücadelenin hiçbir bölümünde pas oyunu ile kontrolü ele alamadı ve maçı tempo ile kora kor mücadeleye bıraktı.

Böyle olunca da Beşiktaş, Bursaspor seyircisini de maçın içine çekti. Burada da özellikle ikinci yarıda Lens ve Love ile kaçan goller de Beşiktaş'ın erken geri dönüşüne engel oldu.

***

Şenol Güneş'in oyuna müdahaleleri sizce yerinde miydi?

Bu oyunda Tolgay'a çok ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum Beşiktaş'ın. Bana göre kenar ortalarından çok merkezde pas işi ile yapacağı organizasyonlara ihtiyacı vardı Beşiktaş'ın ve bunun için Tolgay gerekliydi ama onu düşünmedi Şenol hoca. Caner, Love ve Mustafa Pektemek ile oyuna müdahale etti. Uzatmada da olsa Negredo ile golü buldu Beşiktaş ancak 1 puan da çok yeterli değil. Çünkü ligin seyri yukarıyı yakalamasını zorlaştırıyor Beşiktaş'ın.

Özellikle defansta Vida bende büyük soru işaretleri yarattı. Beşiktaş seviyesinde olup olmadığı çok tartışılır.

***

Metin Tekin / Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@