Metin Tekin: 32 yaşına gelmiş bir Fernandes!

Manuel Fernandes, Beşiktaş'ta oynadığı dönemde o günkü takım yapısına baktığımızda hakikaten orta sahanın başrolündeydi. Fakat bahsettiğimiz şeyin üzerinden 4 yıl geçti.

FUTBOL 15.06.2018 - 02:09 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Fernandes'in adı Beşiktaş'la anılıyor. Gelirse takıma nasıl bir katkı sağlar? 

Manuel Fernandes, Beşiktaş'ta oynadığı dönemde o günkü takım yapısına baktığımızda hakikaten orta sahanın başrolündeydi. Fakat bahsettiğimiz şeyin üzerinden 4 yıl geçti. Portekizli yıldız geçen sezonu Lokomotiv Moskova'da 14 gol ve 6 asistle tamamladı. Rusya'da yılın futbolcusu seçildi. Ama 32 yaşına gelmiş bir Fernandes var. Bu geriye dönüş müdür ya da takımı ileriye götürecek bir hamle midir? Bu tartışılır. Fernandes'in futboluna söylenecek bir şey yok. Belirleyici olan şu anki durumu ve performansı. 

Sağ beke transfer arayışı için ne diyorsunuz? Sizce Gökhan Gönül gözden çıkarıldı mı? 

Ben Gökhan Gönül'e alternatif arama düşüncesinden kaynaklandığı kanısındayım. Hem bu mevkide rekabet yaratmak hem de 1-2 sene içerisinde bir değişime gitmek için yapılan bir transfer hamlesi olarak bakıyorum. Beşiktaş, Gökhan'dan 1-2 sezon daha faydalanacaktır. Ancak Beşiktaş'ta transfer deyince, Love ve Negredo'nun da gözden çıkarıldığı bir ortamda önceliğin santrfor olacağı düşüncesindeyim.

Metin Tekin / Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@