Beşiktaş'ın bugün gerçekleşen Divan Kurulu Toplantısı'nda Beşiktaş Kulübü eski genel sekteri ve basın sözcüsü Metin Albayrak, Kongre üyesi Kadir Kılıç'ın sorusunu yanıtladı. Albayrak'ın bu açıklaması üyeler arasında büyük ses getirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İtalya'dan sürpriz orta saha! Beşiktaş'a İtalya'dan sürpriz orta saha!

Metin Albayrak, kongre üyelik başvurularının neden bekletildiğiyle ilgili soruya şu cevabı verdi:

"Seçme Sicil Kurulu'ndan Genel Sekreterliğe gelen dosyalar inceleniyor. Üyeliklerinde sıkıntı yoksa onaylanıyor. Bir sıkıntı varsa da onaylanmıyor ve tekrar seçme sicil kuruluna yollanıyor. Benim genel sekreterliğim döneminde üyelik başvurusu yapanların Gezi Parkı olayları ve Galatasaray maçında olaylara karıştıklarını tespit ettik. O yüzden çok detaylı bir çalışma yaptık. Geçtiğimiz aylarda da Yönetim Kurulu içerisinde bir görev değişimi yaptık ve ben Genel Sekterliği Ahmet Ürkmezgil'e devrettim."

Bu cevaptan sonra bir diğer üye Ali Rıza Dizdar ayağa fırlayarak "Gezi'ye katılmak suç mu? Gezi'ye ben de katıldım, Çarşı Gezi'nin şerefidir.... Peki bizi de üyelikten atacak mısınız?" diye sordu.

Bilindiği gibi Siyah-Beyazlılar'ın ünlü taraftar grubu Çarşı'ya, Gezi Parkı olaylarına destek verdiği gerekçesiyle ağır ceza mahkemesinde dava açılmıştı. Metin Albayrak'ın bu açıklaması, Siyah-Beyazlı renklere gönül verenler tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu haline geldi.