Metalist Uyanık Çıktı! Önce Para Sonra Sosa...

Metalist, Türk takımlarına güvenmediği için, taksitler bitmeden Arjantinli oyuncunun bonservisini vermiyor.

FUTBOL 14.09.2014 - 12:19 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş, uzun süredir aradığı 10 numarasına Jose Sosa transferi ile kavuşurken Arjantinli oyuncu için eski takımı Metalist Kharkiv ile Beşiktaş arasında da ilginç bir anlaşmaya imza atıldığı ortaya çıktı. 29 yaşındaki hücum oyuncusu için teknik direktör Slaven Biliç'in de isteği ile görüşmelere başlayan siyah-beyazlı yönetim, Metalist Kharkiv yönetimi ile de bonservis pazarlıklarına 10 milyon Euro üzerinden başladı. 

Ukrayna ekibinin direncini uzun uğraşlar sonunda kıran ve 3.4 milyon Euro'ya ikna eden Beşiktaş'ın karşısına ise bu kez ilginç bir istek çıktı... Ukrayna'da yaşanan iç savaş ve Metalist'in geçmiş yıllarda yaşadığı transfer sorunları nedeniyle Ukraynalılar, bonservisin iki taksitte ödenmesini ve ilk etapta anlaşmanın 'kiralık' olarak kontrata yazılmasını istedi. 

İÇ SAVAŞ BAHANESİ!

Önce şaşıran siyah-beyazlılar, daha sonra ise oyuncuyu kadrolarına katabilmek adına ikna oldu... Yapılan anlaşmaya göre Sosa için 1.4 milyon Euro kiralama bedeli hemen ödenirken bonservisin ikinci taksidi olarak ise 2 milyon Euro 15 Ekim 2014 tarihinde Ukrayna temsilcisine verilecek. İşte bu ikinci taksidin yatırılmasının ardından Metalist de oyuncunun bonservisini Beşiktaş'a verecek. 

Ukrayna ekibinin isteği ile yapılan bu anlaşmanın kamuoyuna duyurulması ise "FC Metalist kulübüne kiralama bedeli olarak 1.400.000 Avro ödenecektir. Ayrıca Şirketimiz FC Metalist Kulübüne 15 Ekim 2014 tarihine kadar 2.000.000 Avro ödemek suretiyle sezon sonunda oyuncunun transfer haklarını satın alma opsiyonuna sahiptir" şeklinde olmuştu.

 

SPORX