Beşiktaş'ın Avrupa ligi çeyrek final mücadelesinde ilk maçta deplasmanda karşılaşacağı Lyon maçının hakemi İspanyol hakem Lahoz oldu.

2014-2015 sezonunda Barcelona'nın deplasmanda Espanyol'u 2-0 yendiği mücadeleyi yöneten İspanyol hakemin Messi ile olan diyaloğu günlerce İspanyol medyasında gündem olmuştu. Basına yansıyan konuşmalardan Lahoz'un itiraza kesinlikle prim vermeyen bir hakem olduğu açıkca anlaşılmaktadır.

İşte o olay

Gözden kaçırmayın

Ersin Destanoğlu'nun sözleşmesi yenilendi Ersin Destanoğlu'nun sözleşmesi yenilendi

Espanyol ile Barcelona arasında oynanan mücadelede aynı dakika içerisinde iki sarı kart görerek kırmızı kartla oyun dışında kalan Jordi Alba'yı atan hakem Mateu Lahoz ile Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi bu kararı bir süre tartışmıştı. Yayıncı kuruluşa yansıyan görüntülerde ikilinin ne konuştuğu açıkça belli olmuştu.

İspanyol Sport'un haberleştirdiği ve altyazıyla verdiği görüntülerde Messi'nin hakem Lahoz'a Alba'yı neden bu kadar çabuk attığını soruyor. Lahoz ise Alba'nın en ufak şeylere sürekli itiraz ettiğini, bu davranışları sevmediğini söylüyor.

Messi ve Lahoz'un arasında geçen o diyalog:

Messi: "Alba'yı neden oyundan attın?"

Lahoz: "Belki de Alba pozisyonla ilgili haklıydı Leo ama her şeye saniyelerce itiraz ediyor. Bu davranışlar beni rahatsız ediyor."

Bu konuşmaların ortaya çıkmasının ardından Barcelona, Lahoz'dan bir özür beklemiş ama böyle bir özür gelmemişti.