Beşiktaş'ın kadrosuna katmaya hazırlandığı milli kaleci Mert Günok'un geçen sezonun şampiyon kulübüne transfer olabilmek için fedakarlık yaptığı öğrenildi.

Beşiktaş uzun süredir peşinde olduğu milli kaleci Mert Günok için Medipol Başakşehir'le her konuda anlaşma sağladı.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır" Mehmet Özdilek: "Büyük maçları, büyük oyuncular kazanır"

Siyah-beyazlılar, çarşamba günü 32 yaşındaki başarılı file bekçisi için Başakşehir ile bir kez daha pazarlık masasına oturdu.

Başakşehir Kulübü'ne giden asbaşkan Emre Kocadağ, başkan Göksel Gümüşdağ ile tecrübeli kalecinin transferi için bir araya geldi. 

Kocadağ ile Gümüşdağ yapılan pazarlıkta Mert'in bonservis bedeli konusunda el sıkıştı. Üzerinde uzlaşma sağlanan bonservis bedelinin 1.4 milyon euro olduğu öğrenildi. 

Mert'in kulüpteki yaklaşık 300 bin euro tutarındaki alacağından da vazgeçtiği kaydedildi.

Kulüplerin bonservis bedeli konusunda anlaşmaya varmasıyla merakla beklenen transfer ıslak imzaya kaldı. Başakşehir'le 2023'e kadar sözleşmesi bulunan Mert'in Beşiktaş'la 3 yıllık kontrat imzalayacağı aktarıldı.

Siyah-beyazlı kulübün 1-2 gün içinde Mert Günok transferini resmen açıklaması bekleniyor.

Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın mutlaka kadrosunda görmek istediği Mert Günok, Beşiktaş'ın bu sezonki 6. transferi oldu. Salih Uçan, Mehmet Topal, Kenan Karaman ve Alex Teixeira'yı bonservis ödemeden renklerine bağlayan siyah-beyazlılar, geçen sezon kiralık oynayan Valentin Rosier ve Rachid Ghezzal'ı da kadrosunda tutmayı başardı. (MİLLİYET)