'Menajeri Tesisleri Gezdi'

Beşiktaş Yönetimi’nin transfer etmek istediği savunmacının transferi zora girdi. Manchester City, iki oyuncusu Richards ve Zabaleta’nın sakatlıkları nedeniyle, Joleon Lescott’u bekletmeye karar verdiği haberlerine Bilic sert tepki gösterdi.

ÖZEL 26.12.2013 - 11:57 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Büyük bir gizlilikle yürütülen M.City'li Lescott transferinin basına yansımasıyla pürüzlerin çıkması, Bilic ve Önder Özen'in moralini bir hayli bozdu.Transferin imza aşamasına geldiği dönemlerde Lescott'un menajerinin İstanbul'a gelmesi Beşiktaş'lı yetkililerle çok gizli buluşmalarının ardından, bu transfere bitti, gözüyle bakan siyah beyazlı yönetimin son günlerde oluşan olumsuz tabloya rağmen, Lescott'u Beşiktaş'a kazandıracaklar.


Yeni sezonda futbol federasyonunun 18 kişilik maç kadrosunda sadece 5yabancı oyuncuya izin verecek olması nedeniyle yerli bir stoperarayışında olan yönetim kurulu, kararını değiştirdi.


Bu transferin gerçekleşmesi durumunda sezon başında kadroya dahil edilenFranco kiralık olarak başka bir takıma gönderilecek. Beşiktaş ile olansözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Escude ile de yeni mukaveleimzalanmayacak.


1999–2001 yılları arasında Wolverhampton Wanderers altyapısında futbolabaşlayan Lescott, ilk profesyonel sözleşmesini de bu kulüpte imzaladı.2006 yılında Everton'a transfer olan İngiliz oyuncu, 2009-2010 sezonubaşında yaklaşık 27 milyon Euro bonservis bedeli ile Manchester Citykadrosuna dahil olmuştu. 31 yaşındaki futbolcu 26 kez İngiltere A Millitakımının formasını giydi.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@