Menajeri Konuştu! Beşiktaş'tan Ayrılacak mı ?

Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic'in orta sahanın değişik bölgelerinde görevlendirdiği Tolgay Arslan, yükselen form grafiği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

FUTBOL 06.05.2015 - 15:49 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Inter Milan ilgileniyor 
Futbolcunun menajeri Francesco Di Frisco, Roberto Mancini'nin çalıştırdığı Inter Milan'ın Tolgay'la ilgilendiğini söyledi.  
 
Sadece Beşiktaş'ı düşünüyor 

Radyospor’da Özgür Sancar’a açıklamalar yapan İtalyan menajer, "Inter Milan oyuncumla ilgileniyor; ama Tolgay şu anda sadece Beşiktaş'la hedefine odaklandı. Biz gelecek sezon da İstanbul'da kalmak istiyoruz. Tolgay ilk sezonunda şampiyonluğu kazanmayı gerçekten çok istiyor. Üstelik İstanbul'u çok seviyor" dedi.  
 
Hayali Premier Lig 

Pek çok takımın genç orta saha oyuncusu ile ilgilendiğini belirten Di Frisco "Bana göre Beşiktaş'ta iyi bir sezon geçiriyor.  İlginin olması normal. Sadece İtalya'dan değil, başka ülkelerden de var. Hayali İngiltere'de oynamak. Ancak şu anda sadece Beşiktaş'ın başarısını düşünüyor. Buna kanalize oldu. İstanbul'da yaşıyor olmaktan da son derece memnun" ifadelerini kullandı.  
 
Ocak ayında arkamızdan iş çevirmeye kalktılar 

Tolgay Arslan'ın Ocak ayında gerçekleşen transferi sırasında Beşiktaş ile Trabzonspor arasında yaşananlara da değinen Francesco Di Frisco, "Bizim açımızdan zor bir karardı.  Beşiktaş, bizimle zaten Aralık ayında temasa geçmişti. Sonrasında Ocak'ta Arsenal, Inter Milan, West Bromwich ve Trabzonspor geldi. Teklifte bulundular, ancak Trabzonspor oyunu kurallarına göre oynamadı. Benim arkamdan iş çevirmeye çalıştılar. Bir futbolcu menajeri yapmaması gereken biçimde Tolgay'ı ikna etmeye, ayartmaya, çalıştı.  Ama hem Tolgay hem de ben en baştaki tutumumuza sadık kaldık ve en doğru tercihin Beşiktaş olduğuna karar verdik" dedi.