Galatasaray'da da 1 sezon kiralık olarak oynayan 27 yaşındaki file bekçisi, Boyko'nun Everton'a gitme ihtimali karşı üzerinde düşünülen isimlerden bir tanesi. 
BU KEZ BEŞİKTAŞ OLABİLİR 

Milli kalecinin temsilcisi Saffet Balkan, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "İki sezon önce Beşiktaş, Sinan'ı çok istedi.  O dönemki koşullar nedeniyle transfer olmadı. Sonra Tolga Zengin'i transfer ettiler. Şimdi yeniden Beşiktaş gündemde ama Süper Lig'in önemli takımları da Sinan için beni arıyorlar. Bir karar vereceğiz. Sinan'ın yeni takımı Beşiktaş da olabilir, bir başka Türk kulübü de" dedi.  

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Sinan Bolat ise "Transfer seçeneklerim arasında Türkiye de var, sezon bitmesine az bir süre kaldı ve sezon bittikten sonra transferim belli olacak. Menajerim aracılığıyla bazı kulüplerin ilgisi olduğunu öğrendim, sezon bitince değerlendireceğim" şeklinde konuştu.  

"BEŞİKTAŞ GİBİ BİR TAKIMDA OYNAMAK İSTERİM" 

Porto'yla iki yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlatan Sinan, "Beşiktaş büyük bir kulüp ve oradan bir teklif gelirse değerlendiririm, her futbolcu gibi Beşiktaş gibi bir takımda oynamak isterim. Tolga'dan önce bana teklifte bulunmuşlardı ama maalesef anlaşamamıştık" dedi.  

"PORTEKİZ'DEN BİRKAÇ TAKIMDAN TEKLİF ALDIM" 

Brugge'de kiralık olarak oynayan Sinan, "Öncelikle oynayacağım bir takıma gitmek ve milli takıma tekrar seçilmek istiyorum, büyük amaçlarımdan biri bu. Haklarım halen Porto'da, 2 senelik sözleşmem var. Kiralık veya bonservisimle mi gideceğimi ben bilemiyorum tabii ki. Ancak Belçika ligi, Portekiz Ligi'nde de birkaç takım benimle ilgileniyor, takım ismi açıklamam doğru olmaz. Sezon bittiğinde menajerim ve ağabeyimle oturup bir karar vereceğiz" diye konuştu.  

Sinan Bolat, "Bir futbolcu için hazırlık dönemi, takıma alışmak adına çok önemlidir. Benim de amacım gideceğim takıma bir an önce karar verip, ilk aşamada takımla birlikte hazırlık kampı geçirmek. Bu nedenle de Haziran gibi transferimin belli olacağını düşünüyorum" dedi. 

"CENK ELİNDEN GELENİ YAPAR" 

Tecrübeli file bekçisi "Galatasaray açısından kötü bir sezon oldu ama Türkiye Kupası'nda finale çıkmasından ötürü mutlu oldum. Lig sonucuyla mutlu olamadım ama inşallah kupanın sahibi olurlar. Muslera takım için önemli bir kaleci. Kupa finalinde oynanama durumu varsa, Cenk de en iyi şekilde görevini yerine getirecektir. Fenerbahçe maçı büyük bir derbi, sadece kupa finali olmasına da gerek yok; adı üzerinde derbi.. Güzel bir maç olacaktır, inşallah hak eden kazanır" şeklinde konuştu.