Radyospor’da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Erk Toros’un açıklamaları şu şekilde:

"Diaby, Beşiktaş ve Türkiye'de olmaktan mutlu"

Diaby, Türkiye’de ve Beşiktaş'ta olmaktan çok mutlu. İlk gelirken kafasında soru işaretleri vardı. Bilmediği bir ülkeye geldi. Beşiktaş’ta olmaktan çok mutlu. Kiralık geldi. Son günde gerçekleştirilen bir transferdi.

"Diaby'nin gelecek sene de Beşiktaş'ta kalacağına inanıyorum"

Beşiktaş ile ilgili konuşuyoruz. Takımın iyi olduğunu söylüyor. Şu anda kafasındaki o soru işaretleri kalkmış durumda. Ben gelecek sene de Diaby’nin Beşiktaş’ta kalacağına inanıyorum. Şimdi Türkiye’de kalmak adına daha istekli olduğunu söyleyebilirim.

"Diaby'nin Abdullah Avcı ve takım arkadaşlarıyla iyi bir iletişimi var"

Abdullah Avcı ile Diaby arasındaki iletişimin iyi olduğunu biliyorum. Çok çalışkan ve profesyonel bir futbolcu. Avrupa’dan gelmiş Afrikalı oyuncularda belli bir şeyleri görmüş, geçirmişlik oluyor. İşini yapıyor. Arkadaşlarıyla da arası iyi. Artık olgunluk seviyesine gelmiş bir oyuncu. Genç oyuncular adapte olurken zorlanıyor ama Diaby bu anlamda iyi bir durumda.

Diaby, Beşiktaş'ta kaç maçta oynadı?

Diaby, Beşiktaş’ta bu sezon 8’i Süper Lig ve 1’i Avrupa Ligi olmak üzere toplam 9 maçta forma giydi ve 2 gol kaydetti. 766 dakika süre alan futbolcu, 7 maçta ilk 11’de şans buldu.

Diaby, kaç yıllığına kiralandı?

Beşiktaş, Diaby’yi ile 1 yıllığına kiralamış ve Sporting CP kulübü ile satın alma opsiyonlu olarak anlaşmaya vardığını borsaya bildirmişti.

Ajansspor