Meireles Nerede ?

Beşiktaş'ta doktoru Ertuğrul Karanlık, Siyah-beyazlılar'da sakatlık konusunun gündemde tutulmasına isyan etti.

GÜNDEM 17.09.2014 - 12:42 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık, Siyah-beyazlı takımdaki sakatlıkların geçen sezon sık sık gündeme getirildiğini belirterek, durumun bu sezon da değişmemesinden rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor maçından sonra basın mensupları ile sohbet eden Karanlık, diğer takımlarda da sakatlıkların yaşandığı hatırlatırken, “Bizim oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar çok fazla gündeme geliyor ve bana göre abartılı bir şekilde yansıtılıyor. Geçen sezon da, bu sezon da yaşanan sakatlıkların yüzde 80’in maç sırasında veya antrenmanlarda yaşanan darbeye bağlı sakatlıklardır. Bu durumun önüne geçemeyiz. Futbolda darbeye bağlı sakatlıklar her zaman yaşanır. Adalelerde meydana gelen yırtıkları da elimizden geldiği kadar çabuk tedavi ediyoruz. Hatta bu konuda Türkiye’de bir çok kulübün önündeyiz“  şeklide konuştu.
 
Karanlık, tedavi sürelerinin kısalığı ile ilgili örneği ise Sosa ve Fenerbahçeli Meireles’in sakatlıkları üzerinden verdi. Doktor karanlık iki futbolcunun da aynı zamanda, aynı sakatlığı yaşadığını hatırlatırken, “Sosa ve Meireles'in adalelerinde 2. derece yırtık meydana geldi. İki futbolcu da aynı dönemde sakatlandı. Sosa’nın tedavisi tamamlandı ve takımla çalışmalara başladı. Meireles ise hala tedavi görüyor. Ancak bu durumlar hiç gündeme gelmiyor. Sürekli Beşiktaş’ta sakatlıklar yaşandığı ve bu durumun olumsuzları üzerine yorumlar yapılıyor. Bizim yaptığımız çalışmalar görmezden geliniyor” dedi.

 

NTVSPOR