Psikoloji yerli yabancı herkes için düşüktü. Bu korkunç duruma bağlı olarak maçın temposu özellikle Sergen Yalçın göreve geldikten sonra alıştığımızdan daha düşük oldu. Dengede giden düşük tempolu oyunda Alanya’nın öne geçmesinden sonra Beşiktaş’ın hem geniş alanda hücum, hem de derinlikli savunma ve hücum anlamında fark yarattığını söylemek lazım. Bunun özellikle bir plan çizmekten daha çok hocanın oyunculara ne olduklarını hatırlatmak düzleminde fark yarattığını düşünüyorum. Gökhan-Atiba Elneny-Caner aslında karşıdaki rakiplerinden daha iyi durumda değiller. Ancak Sergen Yalçın sanırım onları buna ikna etti. Dolayısıyla bence Yalçın’dan an itibarıyla daha donanımlı bir teknik adam Erol Bulut da tam tersini... Yani Erol Bulut işin fiziğini çözmüş durumda ama psikolojlisi onu olduğundan geri bırakıyor.

Gecenin sorusu

Karius’un kontratında ligde oynamazsa Beşiktaş para öder maddesi mi var?

Maçın starı

Elneny ve Atiba olağanüstü bir ekip. Şenol hocanın elinde olsa çok daha fazlasını alabilirdi bu kesin. Yıldızı ayırmak zor ama ikisi de işlerini çok iyi yaptılar.

Maçın olayı

Sergen Yalçın doğuştan yetenekti. Ve öğrenerek, yardımlaşmayı deneyimleyerek iyi bir teknik direktör adayı oldu. Naçizane bir tavsiyem olacak. Boyd, N’Koudou ve Diaby’yle topla buluşma ve hareketlenme anıyla ilgili bir aydınlanma çalışması yapmalı. Hoca gibi değil, topçu gibi.

Kısa mesaj

Erol Bulut iyi takım kuruyor. Performans maksimizasyonu en yüksekte. Abdullah hoca gibi. Onun farkı Almanya kökenli olması. Maç tansiyonu olduğu zamansa takım her seferinde geri düşüyor. Bulut da Almanya’da takım almalı. Ya da Almanlar’dan yardım alıp daha sakin olmalı. (Mehmet Demirkol / Fanatik)