Inter'den Gary Medel'i kadrosuna katan siyah beyazlılar, Dinamo Kiev'in stoperi Domagoj Vida için girişimlerine hız verdi. Fanatik gazetesi yazarı Serkan Akcan, Beşiktaş'ın Medel transferi ve Vida hamlesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Serkan Akcan'ın açıklamaları şu şekilde;

Gary Medel transferi birden çok açığı kapatacak bir transfer. Şöyle bir oyuncu hayal ediyordu Şenol Güneş; Hem Pepenin yerinde olsun ama bir oyuncu daha alalım o da 34 yaşına giren Atiba’nın boşluğunu doldurabilsin, alternatif olsun. Bu iki pozisyonu dolduran bir oyuncu aldı Beşiktaş. Medel’in özellikle Şili milli takımında gösterdiği stoper performansı çok iyi. Oyun görüşü yüksek, dayanıklı bir oyuncu. Siyah Beyazlılar Pepe-Medel ikilisi ile Şampiyonlar Ligi seviyesinde bir tandem oluşturdu. Bu birinci seçenek…

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor

Bence çok daha önemli bir çıkış kapısı şu Beşiktaş için;
Atiba 1983 doğumlu bir oyuncu, bu takım Şampiyonlar Liginde oynayacak ve geçen sezon gördük ki Atiba hastalandığında, performansı düştüğünde veya maç içinde, son Konya maçında Reşit Akçay’ın yaptığı gibi, rakipler Atiba, Oğuzhan arasına bir oyuncu soktuğunda bütün pas düzeni bozuluyor Beşiktaş’ın. Bu nedenle Beşiktaş Atiba’nın yerine daha da iyi bir oyuncu arıyordu zaten. Ama bugün Medel maça çıkacak olsa stoper oynatır Şenol hoca, ne zamana kadar? Beşiktaş, Vida tarzı bir oyuncu alana kadar, benim edindiğim bilgi de bu yönde… Beşiktaş, Medel transferini yaptı ama Şampiyonlar Ligi düşünülerek, Atiba  sonrasını düşünülerek, Vida transferini de yapmak istiyor. 

***

Beşiktaş Aralık ayına kadar Medel’le stoper mevkisini geçerek, Ocak’ta serbest kalan Vida transferini yaparak yeni bir sayfa açabilir. Ayrıca önümüzdeki sezon FFP kalkıyor dolayısıyla Beşiktaş bu sezonda Şampiyonlar Ligi bileti alırsa, önümüzdeki sezon bu gelirlerle eli çok daha rahatlayacak ve istediği transferleri çok daha rahat yapabilecek.

Medel transferini sadece günü kurtarmak için değil bütün bir sezonu hatta sezonları kurtarmak adına yapılmış en önemli transfer olarak görüyorum.