Galatasaray derbisinin 72. dakikasında Quaresma’nın yerine oyuna girip, 74. dakikada attığı şık golle Kartal’ı zafere uçuran Gökhan Töre, maskeli sevinciyle gündem oldu.
Siyah-beyazlı futbolcunun yakın arkadaşları Murat Ballı, Murat Saka, Nassim Touihri ve Ali Pektaş’ın özel isteğiyle “maskeli kutlama” yaptığı belirlendi.

Derbiden önce bir araya geldiği dostlarının, “Maçta gol atarsan bizim için elini yüzüne kapatarak sevinir misin?” dedikleri öğrenildi. Attığı golden sonra dostlarının özel isteğini yerine getiren siyah-beyazlı futbolcu karşılaşmanın ardından arkadaşlarını aradı.

Dostlarından bol bol tebrik alan Gökhan Töre’nin, “Hem takımım üç puan kazandı hem de camiayı sevince boğdum. Aynı zamanda sizin isteğinizi de yerine getirdim. Bundan sonra attığım tüm gollerde böyle sevineceğim” ifadelerini kullandığı belirlendi.

Gökhan, Beşiktaş’ın elde ettiği galibiyetin attığı golden daha önemli olduğunu da dile getirdi. Başarılı futbolcunun, “Derbide gol atacağımı hissediyordum ama sosyal alemde böyle bir patlama olacağı aklıma bile gelmezdi. Bunlar çok güzel şeyler fakat benim için en önemli şey, Beşiktaş’ın kazanması. Bu sezon inşallah şampiyon olacağız” diye konuştuğu aktarıldı.

‘Çok mutlu oldum’

Derbiye damgasını vuran Gökhan Töre gol sevincinin sebebini BJK TV’ye anlattı. Başarılı futbolcu, “En yakın arkadaşlarım Murat Ballı, Murat Saka, Nassim Touihri ve Ali Pektaş ile kendi aramızda anlamı olan bir sevinçti. Bu sevinci daha önceden planlamıştım. ‘Töreface’ adlı gol sevincimin akım olması ve taraftarlarımız tarafından yapılması, sosyal medyada bu fotoğraflarla patlama yaşanması beni çok mutlu etti. Galibiyeti getiren golü attığım için mutluyum” ifadelerini kullandı.

‘Töreing’ rüzgârı

Gökhan Töre’nin derbideki ilginç gol sevincinden sonra sosyal medyada, “Töreing” akımı başladı. Siyah-beyazlı binlerce taraftar, Gökhan gibi elleriyle yüzlerini kapatarak kendi fotoğraflarını paylaştı. Bu akıma Beşiktaş’ın Kolombiyalı eski kalecisi Oscar Cordoba da katıldı. Cordoba, twitter hesabından paylaştığı fotoğrafta, “Bütün Beşiktaş fanatiklerine tebrikler. Çok büyük bir zafer Galatasaray karşısında” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta üçüncü sezonunu geçiren Gökhan Töre, derbilerdeki ilk golünü Galatasaray’a attı.

Haber Kaynağı: Milliyet