Bedava maske talep etmek isteyen vatandaşlarımız haberimizdeki detayları dikkatle okusunlar. PTT maske dağıtım hizmeti ile kalabalık yerlerde maske takma zorunluluğu bulunan vatandaşlarımıza yardımcı oluyor. Her hafta her bir aile bireyi için 5 maske

Koronavirüs salgını nedeniyle PTT'den bedava maske dağıtım hizmete girdi. Bedava maske talep edebilmek için siteye giriş yapıp formu doldurmak gerekiyor. Vatandaşların her hafta 1 paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Her hafta tekrar başvuru yapılabiliyor. Ücretsiz maske başvurususunu haberde verdiğimiz link üzerinden ulaşacağınız ePttAvm sitesinden yapabilirsiniz.

Maske dağıtımı artık eczaneler tarafından da yapılacak bunun için telefonunuza gelen kodu eczaneye göstermeniz gerekiyor. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen mesajda 5 haneli verilen kodun mesai saatleri içerisinde bir eczaneye gösterildiği takdirde 5 maske ücretsiz olarak teslim edilecek. Maske kodu gelmeyenler de tc kimlik no doğrulayarak maske alabilecekler.

Gözden kaçırmayın

İşte Valerien Ismael'in derbideki kare ası İşte Valerien Ismael'in derbideki kare ası

PTT'nin evlere dağıtımını yapacağı maskeler için başvurular aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yapabilirsiniz. Başvurunun yapılabilmesi için açılan sayfada TC. Kimlik Numarası, isim soyisim adres, telefon numarası gibi istenilen bilgilerinin eksiksiz doldurulması gerekiyor. Aile üyeleri içinde form doldurabiliyorsunuz. 

Ücretsiz maske temini için maske.epttavm.com adresine giriş yapılıp formun doğru bir şekilde doldurulması lazım. Son dakika değişikliğinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvuruların, e-Devlet Kapısı üzerinden de alınacağı açıklanmıştı

MASKE BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ