"Mart'ta açılması imkansız''

Beşiktaş divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz, Ersan Gülüm’ü transfer eden Çin’in Fortune takımının satın alma bedeli olan 7 milyon Euro’yu 15 gün içerisinde ödeyeceğini söyledi.

GÜNDEM 10.02.2016 - 00:27 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 NORMAL BİR TİCARET 
 
Radyospor'dan Özgür Sancar'a açıklama yapan Karadeniz, “Ersan Beşiktaş’a 6 yıl boyunca iyi hizmet etti. Bu süre içerisinde çok ciddi sakatlıklar geçirdi. Bu sezon başında da ilk 3-4 hafta oynayamadı , sakatlığı nedeniyle. Eksikliği hissedilmedi. Transferinden iyi para geldi. Bu normal bunu yöneticilerimiz çok abartmamalı. Kişisel başarı olarak nitelendirmemeli. Eksikliği hissedilmezse sorun olmaz. Ancak hissedilirse, o zaman yapılacak sert eleştirilerin doğrudan muhatabı da siz olursunuz. Yönetim, bazı sözler söylediğini duyuyorum. ‘Beklettik, fiyatı arttırdık. 5’e satmadık, fiyatı 7’e çıkarttık’ diyorlar. Bunların olması normaldir. Bir ticaret; ama bunlardan puan toplamaya çalışırsanız, sonraki dönemde sattığınız oyuncunun eksikliği hissedilirse o zaman ortaya çıkacak eleştiriye razı olacaksınız. Ama bu satışta eleştirilecek bir taraf yok. Ben Ocak ayında nokta transferler yapıldığını düşünüyorum. Umarım Ersan’ın yokluğu da aranmaz, yeni stoperler iyi performans sergiler” dedi. 

“EKSİKLİĞİ HİSSEDİLİRSE"
 
“Her durumdan kendine pay çıkarmaya çalışanların, sonrasında ortaya çıkacak sorunun yükünü de çekmek zorundalar” diyen Karadeniz, “ Bekledik, fiyatını arttırdık gibi laflar etmemek gerekir. Yaptığınız işi çok büyük bir iş değil. Zaten yapmanız gereken bir şey.  Normal bir olaydır” ifadelerini kullandı. 


MART'TA AÇILMASI İMKÂNSIZ! 
 
Divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz asıl çıkışını ise yeni stat ile olarak yaptı: “Stadın yapım süresi uzadı. Ben bunun üzerinde durmuyorum. Stat hepimizin ortak değeri. Yönetim kurulu başkanı daha verdiği tarihleri tutturamadı. Bu bir psikolojik baskı oluşturdu. Bundan dolayı sürekli yeni tarih verme ihtiyacı hissediyor. Daha da önemlisi Mayıs’ta seçimimiz var. Seçimden önce stadı açarsa, büyük puan toplayabileceğini düşünüyor.  Beşiktaş büyüğü olarak tavsiyem şudur. Böylesine güzel ve önemli bir stadı, daha bitmedin açarsanız sorunları da beraberinde gelir. Taraftarın hevesi kursağında kalır. Açarsınız stadı, Federasyon oraya maçı vermez. O zaman açılışının ne faydası var. Tam olarak hazırladıktan sonra stadı açmak gerekir. Ben stat inşaatını yapan oradaki firmanın yöneticileriyle konuştum. ‘Mart’ta açılması imkânsız’ dediler. Altyapısı, iç dizaynı, çimler vb. İmkânsız. 42 bin kişilik butik stat yapıyoruz. Seçime katkısı olsun diye tam bitmeden önce açarsanız yazık edersiniz. Kimsenin acelesi yok. Stat meselesi seçimlerin üstünde bir olay. Stadı yapanlardan Allah razı olsun. Ama bunu seçim malzemesi yapmasınlar. Zaten stadı kimin yaptığını herkes biliyor. Teknik heyet Mart’ta stadının kesinlikle açılabilecek duruma gelmeyeceğini, yetişmeyeceğini söylüyorlar. Zordur, büyük inşaattır. Kimseyi suçlamamak gerekir." KAYNAK: RADYOSPOR