Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw şaşırtıcı bir karar aldı.
Alman teknik adam geçtiğimiz cuma günü açıkladığı aday kadroda yer alan Wolfsburg’lu yıldız futbolcu Max Kruse’yi sürpriz bir kararla kadro dışı bıraktı.

Almanya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw’ün, Wolfsburg’da forma giyen Max Kruse’yi profesyonelliğe aykırı davranışından dolayı İngiltere ve İtalya’ya karşı oynayacakları karşılaşmalar için belirlediği aday kadrodan çıkardığı bildirildi.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) tarafından yapılan açıklamada, teknik direktör Löw’ün, örnek olmayan ve profesyonelliğe aykırı davranış sergilediği değerlendirmesini yaptığı Kruse, milli takım aday kadrosundan çıkarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Löw, geçen hafta Kruse ile saha içinde ve dışında kendisinden neler beklediği konusunu görüştüğüne işaret ederek, futbola ve 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2016) konsantre olan oyunculara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Hafta sonu meydana gelen olayı beklemediğini söyleyen Löw, “Max bir kez daha profesyonelliğe aykırı davrandı. Bunu kabul edemem” ifadesini kullandı. Löw, EURO 2016’da milli takımla büyük hedefleri olduğunu belirterek, örnek futbolculara ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Alman basını, hafta sonu 28. yaş gününü, Berlin’deki bir mekanda kutlayan Kruse’nin, dans ederken fotoğrafını çeken bir kadının cep telefonunu elinden aldığı ve fotoğrafları sildiğini paylaşmıştı.

Kruse, Almanya Milli Takımı formasıyla 14 maçta 4 gol attı. Almanya, 26 Mart’ta İngiltere, 29 Mart’ta ise İtalya’ya karşı iki özel maç oynayacak.

Max Kruse

Joachim Löw, Almanya Milli Takımının İngiltere ve İtalya ile yapacağı hazırlık maçları aday kadrosunu geçtiğimiz cuma günü açıklamıştı. Bu kadroda yer alan isimlerden biri olan Wolfsburg’un yıldız futbolcusu Max Kruse, kadroya çağrılmasının üstünden henüz iki gün geçmesine rağmen bugün kendisini kadronun dışında buldu.

Löw’ün bu kararı futbol çevreleri tarafından önce büyük bir sürpriz olarak karşılandı. Fakat başarılı teknik adamın, genç oyuncunun kendisine iyi bakmadığı, özel hayatıyla fazla gündeme geldiği ve iyi beslenmediği için bu kararı aldığına dair iddialar da Alman basınında konuşuluyor.

Gomez’e müjdeli haber!

Forvet mevkisinde oynayan Max Kruse’nin, Euro 2016’ya artık sayılı günler kala kadro dışında kalması ve Almanya Milli Takımının artık son hazırlık karşılaşmalarına çıkıyor olması, Max Kruse’nin Fransa’da yapılacak turnuvada da yer almayacağının göstergesi olarak görülüyor. Öte yandan bu haberin, Beşiktaş’ta bu sezon başarılı bir grafik çizen ve uzun zamandır çağrılmadığı Alman Milli Takımına yeniden çağrılan Mario Gomez için de sevindirici bir gelişme olduğu düşünülüyor.


Beşiktaş’ın başarılı golcüsü Mario Gomez’in bu performansı ve Löw’ün Max Kruse ile ilgili aldığı bu kararın ardından Euro 2016’da yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.