Fiorentina’yla olan kontratını iptal etmek için üçüncü kez İtalyan ekibinin kapısını çalan Mario Gomez’in menacerine Beşiktaş’ın yaptığı son teklif ortaya çıktı. Yönetim, Siyah-Beyazlılar’la yola devam için 5 milyon Euro yıllık ücret isteyen futbolcu

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta derbi için Dele Alli formülü Beşiktaş'ta derbi için Dele Alli formülü
 İtalya Serie A ekibi Fiorentina’da geçirdiği 2 düşüş dolu sezonun ardından kiralık olarak katıldığı Beşiktaş’ta adeta küllerinden doğan Mario Gomez’in, Siyah-Beyazlılar’daki geleceği belirsiz bir hal almıştı. Kara Kartal’da çıktığı 33 lig maçında attığı 26 golle takıma şampiyonluğu getiren isim olan 30 yaşındaki futbolcuyla ilgili olarak dün yeni bir gelişme yaşandı. 1 sezon daha kontratının bulunduğu Fiorentina’ya dönmek istemeyen ve 2 kez Çizme ekibiyle sözleşmesini fesh etmek için menajeri aracılığıyla girişimde bulunan ancak olumsuz yanıt alan tecrübeli futbolcunun, üçüncü kez İtalyanlar’ın kapısını çaldığı öğrenildi. Sözleşmesi gereği gelecek sezon Fiorentina’dan vergilerle birlikte 9 milyon Euro maaş alacak olan Gomez’in, bu paraya karşılık bonservisini istediği ve tarafların görüşmelere başladığı bildirildi.
3,5 milyon Euro kazandı

Fiorentina ve Gomez arasındaki pazarlıkları yakından takip eden Siyah-Beyazlılar ise bu futbolcunun bir an önce boşa çıkmasını bekliyor. Mayıs ayındaki 1000 Euro’luk opsiyonun bozulmasının ardından bu takıma bonservis vermek istemeyen yönetimin, son olarak Beşiktaş’tan zam isteyen tecrübeli futbolcunun menacerine bu konuda verdiği yanıt ortaya çıktı. Beşiktaş’tan geçen sezon 3,5 milyon Euro (11,5 milyon TL) garanti ücret alan yıldız ismin menaceri aracılığıyla bu bedelin 5 milyon Euro’ya (16,5 milyon TL) yükseltilmesi isteğine karşılık Siyah-Beyazlı idarecilerin; “Siz Gomez’in bonservisini bize getirin biz size yıllık 6 milyon Euro (20 milyon TL) verelim” cevabını verdiği taraflar arasında görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.    


Almanya Milli Takımı’nın Euro 2016 kadrosunda yer alan Gomez, dün Panzerler’in kampında açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’taki kariyerinden övgüyle söz eden Gomez, bu sezon ikinci kupasını Almanya Milli Takımı’yla kazanmak istediğini söyledi. 30 yaşındaki yıldız, “Kariyerimde hiç olmadığım kadar kendimi iyi hissediyorum. Şampiyonluk yolunda takıma katkı sağlamak istiyorum. Gurur yaşadığım bir sezon geçirdim, mutluyum ama geleceğim belli değil” ifadelerini kullandı.

‘Manchester takımları Gomez’in peşinde’

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Daily Star, Mario Gomez ile Manchester şehrinin iki takımı City ve United’ın ilgilendiğini iddia etti. Daily Star’ın internet sitesinde yer alan haberde, iki takımın da Gomez’e sözleşme teklifinde bulunmak için çalışma yürüttüğü öne sürüldü.FANATİK