"Mario Gomez'den özür diliyorum"

Almanya'nın, tarihinde yetiştirdiği en önemli futbolculardan biri olan Mehmet Scholl'dan beklenmedik çıkış! Scholl, yıllar önce ağır bir şekilde eleştirdiği Mario Gomez'den özür diledi ve Beşiktaş'ın yeni transferiyle ilgili övgü dolu sözler sarfetti

GÜNDEM 04.09.2015 - 19:32 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
 Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı'nda yıllarca çok önemli işlerin altına imza atan ve bir neslin idol futbolcusu haline gelen Mehmet Scholl'den ilginç bir çıkış geldi.
 
Aktif futbol yaşantısının ardından önce antrenörlüğe soyunan Scholl, daha sonra televizyon yorumculuğunu tercih ederek, farklı bir kulvarda yoluna devam etti. Almanya'nın en önemli kanallarından birinde görevini sürdüren Scholl, 2012 Avrupa Şampiyonası esnasında yaptığı bir eleştiri nedeniyle uzun süre gündemden düşmemişti.
 
O dönemde Bayern Münih forması giyen Mario Gomez'in, Portekiz ile oynanan açılış maçında yeterince koşmadığını ileri süren Scholl, "Bir ara sahada yatmaktan bir yerlerinin yara olmasından ve onu çevirmemiz gerektiğinden korktum, herkes hareketli ama o koşmuyor" diye konuşarak Gomez'e ağır bir eleştiri getirmişti.
 
Televizyondaki görevi dışında o dönemde Bayern Münih'in altyapısında da görev yapan Scholl'e, Gomez'den cevap gecikmemişti. Alman oyuncu, "Herkes beni eleştirebilir ama benim kulübümden birinin böyle bir çıkış yapması üzdü" diyerek üzüntüsünü dile getirmişti.
 
Haftalarca konuşulan bu eleştirisi ile Gomez'in bu süreçten sonra Almanya'da farklı bir gözle bakılmasına vesile olan Scholl'un özrü ise yıllar sonra geldi. Spiegel dergisine konuşan efsane oyuncu, "O zaman sarfettiğim sözlerle,  oyuncuya çok büyük zarar verdim. Buna çok üzüldüm ve artık özür dileme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Mario'nun kariyeri, bu sözlerime indirgenmeyecek kadar çok önemli ve büyük" çıkışını yaparak günah çıkardı.
 
Televizyon kariyerine bir süre daha devam etmek istediğini söyleyen Scholl, daha sonra tekrar antrenörlüğe başlamak istediğini açıkladı. Bayern Münih'in altyapısında top koşturan oğlu Lucas Scholl ise geçtiğimiz günlerde, Pep Guardiola tarafından A Takıma alınmış ve bir hazırlık maçında ilk golünü kaydetmişti.


(Ntvspor)