Demba Ba'yı aratmayacak bir forvet almak isteyen Beşiktaş, Mario Gomez'de büyük mesafe kat etti. 30 yaşındaki oyuncu için kapıyı 10 milyon Euro'dan açan İtalyanlar 8'e indi, Kartal ise kesenin ağzını açtı, 6'ya kadar çıktı, anlaşmaya az kaldı

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta beş futbolcu kart sınırında Beşiktaş'ta beş futbolcu kart sınırında

Santrfor transferini bir an önce bitirebilmek için büyük çaba harcayan Beşiktaş Yönetimi, Mario Gomez’e yoğunlaştı. Fiorentina forması giyen 30 yaşındaki futbolcunun menaceri ve kulübüyle temaslar hızlandı.FANATİK’in ulaştığı detaylar transferin kısa sürede olumlu sonuçlanacağını gösteriyor. Santrfor için ilk sırada olan Mario Gomez yıllık 5 milyondan 4 yıllık sözleşme istemişti. İtalyan kulübü ise kapıyı 10 milyon Euro’dan açmıştı. 

6 milyona çıktı

Beşiktaş’ın yoğun çabaları sonrası Fiorentina yetkilileri pazarlıklarda en son 8 milyon Euro’ya kadar indi.Fiorentina’ya ilk görüşmelerde 4 milyon Euro öneren Beşiktaş ise 2 milyon Euro daha zam yaparak teklifi 6 milyon Euro’ya kadar çıkardı. Taraflar arasındaki pazarlıklar kıran kırana bir şekilde devam ediyor. 

Süper bonus önerisi

Oyuncu kanadında da önemli gelişmeler var. Gomez’in menaceriyle görüşen Siyah-Beyazlılar, Alman forvete yıllık 3.5 milyon Euro artı özel bonuslardan oluşan bir teklif sundu. Buna göre Gomez eğer Beşiktaş’ın teklifini kabul ederse maç başı 15 bin Euro alacak. 20 maçtan fazla oynarsa ekstra 250 bin Euro daha kazanacak. 20 gol barajını geçtiği takdirde ise 200 bin Euro daha hak edecek olan oyuncunun bu öneri sonrası Beşiktaş fikrine sıcak bakmaya başladığı öğrenildi. 

Alternatifler duruyor

Gomez’den birkaç güne kadar yanıt alacak olan Beşiktaş’ın ‘B’ planı da hazır. Alternatif isimlerle görüşmelerini sürdüren Kartal, eğer bu oyuncudan olumlu bir sonuç çıkaramazsa bu kez Vincent Aboubakar ve Ndoye isimlerine yoğunlaşacak.