Fransa'da meydana gelen saldırı Alman Milli Takımı'nı da etkiledi.Stade de France'da oynanan Fransa-Almanya özel maçının ardından Mario Gomez ile Lukas Podolski de büyük şok yaşadı. Alman Milli Takımı, bu sabah saatlerinde otomatik silahlı polislerin

 Fransa ile başkent Paris'te hazırlık maçı yapan Almanya Milli Takımı'nın, kentte meydana gelen saldırıların ardından saatlerce stattan ayrılamadığı aktarıldı.
Alman Haber Ajansı'nın haberine göre, Almanya Milli Takımı karşılaşmanın bitiminden 2 saat sonra da maçın oynandığı "Stade du France'dan" çıkmadı.

Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve oyuncuların, soyunma odasında ve stadın koridorlarında saatlerce bekletildiği kaydedildi. Löw'ün yardımcısı Oliver Bierhoff ise maçın ardından girdikleri soyunma odasında herkesin büyük korku yaşadığını söyledi ve, "Oyuncular şok oldu. Hemen telefonlarına sarılıp bilgi almaya ve ailelerine haber vermeye çalıştılar. Büyük bir belirsizlik, korku ve soyunma odasında garip bir ruh hali vardı" dedi.