Eski milli futbolcu İlhan Mansız, partneri Olga Bestandigova ile Türkiye Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nda yarıştı. Mansız, Beşiktaş'ı da değerlendirdi.

Eski milli futbolcu İlhan Mansız, partneri Olga Bestandigova ile Türkiye Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nda sahne aldı.


Belpa Buz Pateni Sarayı'nda düzenlenen Türkiye Artistik Buz Pateni Şampiyonası'na ikinci gün yarışlarıyla devam edildi. Futbolculuk döneminde Beşiktaş formasıyla attığı gollerle adından söz ettiren Mansız, bu kez yeteneklerini buz pateninde sergiledi.


Mansız, sabah seansında partneri Bestandigova ile çiftler kısa programda yarıştı. Performansıyla seyircilerin beğenisini kazanan Mansız-Bestandigova çifti, kısa programı 24.55 puanla tamamladı.
Şampiyonada çiftler kategorisinde mücadele eden başka ikili bulunmuyor.


-"Avrupa şampiyonasını hedefliyoruz"


Mansız, performansının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, buz pateninde Avrupa şampiyonasına katılmak için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.


Bugün antrenman mahiyetinde yarıştıklarını belirten Mansız, "Son durumumuzu görmek istedik. Çok erken saatte yarıştık. Bu yüzden tam istediklerimizi yapamadık ama yine de gayet iyiydik. Avrupa şampiyonası öncesi önümüzde son bir engel var. Ocak ayında Polonya'da yapılacak yarışta iyi bir performans sergileyip hedefimize ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.


Mansız, uzun süre buz patenine ara vermelerine rağmen gelişim kaydettiklerini anlatarak, "Bu yıl hazırlıklara çok geç başladık. Tam hazır değiliz ama son bir şansımız var. Bu yıl Avrupa şampiyonasına gidemezsek önümüzdeki birkaç sezon daha denemekte fayda var" ifadelerini kullandı.
Futbol ile buz patenini kıyaslayan Mansız, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Buz pateni, futbola göre çok daha zor bir spor. Telafisi olmayan bir spor. Tüm sezon bir-iki yarışa hazırlanıyorsunuz. Yarışmalarda sadece bir şansınız var. Her hareketi bir defa deneyebiliyorsunuz. Futbolda bir gol kaçırabilirsiniz ancak 90 dakika şansınız var. Gol yeseniz dahi beraberliği ya da galibiyeti yakalayabilirsiniz. Buz pateninde böyle bir şey yok. Tüm hareketleri tek bir yarışta yapamazsanız tüm emekleriniz boşa gitmiş oluyor."


-"Bilic iyi işler çıkarıyor"


Beşiktaş'ın performansını değerlendiren Mansız, "Hem Avrupa hem de ligde gayet iyi gidiyorlar. Genç bir takım olmaları dezavantaj değil. Takım olgusuna sahipler" dedi.


Mansız, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in de iyi bir iş çıkardığını vurgulayarak, "Siyah-beyazlı takımdaki ikinci sezonu. Türkiye'deki en büyük sorun istikrar. Hocaya güvenilip istikrar yakalanılırsa büyük başarılara imza atılacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

 

Gözden kaçırmayın

Derbiden beraberlik çıktı! Beşiktaş 1 Fenerbahçe 1 Derbiden beraberlik çıktı! Beşiktaş 1 Fenerbahçe 1


Siyah-beyazlı takımın Senegalli futbolcusu Demba Ba'dan da övgüyle bahseden Mansız, "Çok iyi bir golcü. Beşiktaş taraftarının uzun zamandır özlemini çektiği bir forvet. O yüzden taraftarın içi rahat olsun. Çok faydalı bir oyuncu" ifadelerini kullandı.