Mali disiplin sürecek!

Beşiktaş'ın Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, kulübün mali durumunu değerlendirdi.

GÜNDEM 11.04.2018 - 02:44 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlılar’ın üst üste üçüncü bilanço döneminde de kar elde ettiğini ve bunun çok önemli olduğunu belirten Hacıgüzeller şu açıklamayı yaptı: Beşiktaş 28 Şubat 2018 tarihli, 3. çeyrek mali sonuçlarında da kar açıklamıştır. Bu dönemi 44 milyon TL karla kapatmıştır. Bu sürede öz kaynaklarında birikmiş zararlar azalmıştır. Yine aynı dönemde euronun yüzde 18 artış gösterdiğini düşünürsek, buna rağmen Beşiktaş TL bazında bilançosuna kar yazabilmiştir. Bu önemli bir başarıdır. 

SADECE MART ÖDEMELERİ KALDI

Son 6 haftaya girdiğimiz futbol rekabetinde mali yönde de bir rekabet söz konusu. Bu anlamda Türk futboluna Beşiktaş iyi bir örnek oldu kanaatindeyim. Biz özellikle futbolda sadece yabancı futbolculara değil, tüm takıma ödemelerini eşit olarak yapıyoruz. Ama duyuyoruz ki bazı takımlarda sadece yabancı futbolculara ödeme yapılıyor. Yerlilerin alacağını bekletiyor. Beşiktaş’ta takıma girsin girmesin, 18 içinde yer alsın, almasın herkes hak edişlerini eşit muamele görüyor. 

MALİ DİSİPLİNDEN ASLA TAVİZ YOK

En son Şubat ayı hak edişleri geçen hafta itibariyle ödenmiştir. Bütün futbolcuların mart ayı hak edişleri de kısa süre içinde ödenecek. Mali anlamdaki bu sürekli karlılık hedefini devam ettiriyoruz. Devam ettireceğiz. Bu anlamda yatırımcılarımıza da kazandırma isteğindeyiz. Mali disiplinden bundan sonra Beşiktaş asla taviz vermeyecek. Bunu ön planda tutarak hareket edeceğiz. Önümüzdeki yıl da bu şekilde devam edecek.

Akşam / Muhammed Güneroğlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@