Mahmutyazıcıoğlu vefat eden taraftar hakkında konuştu

Beşiktaşlı yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, derbi sonrası yaşanan olayda hayatını kaybeden Beşiktaş taraftarıyla ilgili Beyaz TV'ye açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 09.12.2018 - 12:33 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

İşte Mahmutyazıcıoğlu'nun yaptığı açıklamalar:

-TESPİT EDİLİP ADALETİN ÖNÜNE ÇIKARILACAK-

"Çok acı bir şey. Sonuçta bir can. Türkiye’de futbol, yaşadığımız dönemde oldukça gergin. Futbol insanları en mutlu eden alan. Yöneticiler ve futbolcular da bunu insanları mutlu etmek için yapıyoruz ama ortalık sürekli geriliyor. Bu konuda toplu iğnenin ucu kadar kim varsa tespit edilip adaletin önüne çıkarılacak."

-BUNUN ÖNÜNE GEÇMEMİZ LAZIM-

"Bizim bu gerginlikten çıkmamız lazım. Galatasaray taraftarı rahmetli olsa ve saldıranlar Beşiktaş taraftarı olsa da aynı şeyleri söylerdim. Bugüne kadar duymamıştık. Konu Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları arasında gerginliğe doğru gidiyor. Bunun önüne geçmemiz lazım. Çok acı bir şey, kimseyle, şampiyonluklarla kıyaslanacak bir şey değil"

-BİLSEYDİK DAHA ÖNCE GİDERDİK-

"Biz kardeşimizin yoğun bakımda olduğunu bilmiyorduk. Bilseydik daha önce giderdik. Son dönemde en büyük iletişim aracı sosyal medya. Popüler olan kişi, popülerliğini artırmak için daha karşıt yorumlar atıyor ve etkileşim alıyor. Götürüsü de böyle şeyler oluyor. Tüm futbol camiasının başı sağ olsun"

Ajansspor