Geçirdiği sakatlıktan sonra gözden düşen Beşiktaşlı Tomas Sivok'un menajeri Jiri Müller, Çek basınına çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ın gözden çıkarılan ismi Çek stoper Tomas Sivok'un menajeri Jiri Müller, oldukça ağır açıklamalar yaptı.

Sivok'un menajeri, yıldız oyuncu sakatlandıktan sonra kulüp doktorlarının baktığını ancak Sivok'un bir başka doktora daha göstermek için Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan izin aldığını belirtti. Müller, bu izin üzerine Sivok'un Prof. Dr. Pavel Kolar'a muayane olduğunu ifade etti. Kolar'ın hafif bir fizik tedavi ile tam olarak iyileşmesinin mümkün olduğunu, Beşiktaş kulüp doktorlarının ise bambaşka bir tedavi yöntemi olarak ameliyat önerdiğinin altını çizdi.

Gözden kaçırmayın

Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü Valentin Rosier 19. dakikada kırmızı kart gördü

"APTALLAR YÜZÜNDEN KİLİTLENDİ"

Jiri Müller; "Beşiktaş ile konu, aptallar yüzünden bir anda kilitlendi. 4 doktorun 3'ü sabırsız bir tedavi önerdi, sadece ana kulüp doktoru bu görüşe katılmadı. Bize seçenekler verdiler ama hiçbiri kabul edilebilir değildi. Tomas'ı hemen ameliyata almak istiyorlardı. Ancak, ameliyat başarısız olursa tehlike vardı ancak sorumluluk almayarak, tek bir kuruş bile ödemeyeceklerini söylediler." kelimelerini kullandı.

"BİZİ MAHKEMEYLE TEHDİT ETTİLER"

31 yaşındaki Çek oyuncunun menajeri; "Düşünmeye başladık ve en azından yaza kadar iyileşerek yeni bir kontrat alması gerektiğine karar verdik. Bu kararı aldıktan sonra, kontratın sonunu bekleyeceğimizi kulübe söyledik. Sonuçta bu Sivok'un vücudu ve son kararı o verdi. Beşiktaş yönetimi ise bizi mahkemeye vermekle tehdit etti." kelimelerini kullandı.

"ONU BİR KENARA FIRLATTILAR"

Sivok'un menajeri Jiri Müller, Sivok'un sakatlığının yavaşça geçtiğini belirterek, vücudunun şu an ne kadar fiziksel yüklemeye dayanabileceğinin soru işareti olduğunu belirti. Müller; "Çılgın bir durum var. Onun üzerinde baskı var. Tomas sakatlandı ve bir buçuk ay kaçırdı. Sonra onu bir kenara fırlattılar" diyerek sözlerini noktaladı.