"MADEM HAKEMLİK YAPAMIYORSUN BIRAKACAKSIN"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ziraat Türkiye Kupası'nda Torku Konyaspor'a 2-1 kaybetmelerinin ardından hakemlere yüklendi.

GÜNDEM 11.02.2016 - 00:07 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 İşte Şenol Güneş'in açıklamaları...
"SOSA TEKME YEDİ, KART GÖRDÜ, OYUN ALMAK ZORUNDA KALDIM"

Maçın değerlendirme durumu yok. Çünkü 65 dakika oyuna hakimdik ama sonra oyun da skor da değişti. Maçı kaybettik ama inancımızı kaybetmeyeceğiz. Rüzgar, saha zemini, hakem.. Bunlar her zaman olacak. Ancak bunlara aldırmayacağız. İlk 45 dakikada aslında her şey bitti. Sosa'nın sürekli tekme yiyip üstüne yaptığı faulde sarı kart görüyorsa ben bunun için bir şey söylemek istemiyorum. Rakip devamlı ona vuruyor, tekmeyi yiyen o, ortak pozisyonda sarı kart görüyorsa... Diğerlerini zaten sizler yazıp çizeceksiniz. Rakibi tebrik ediyorum. 10 kişi de kalsak, hakem hata da yapsa biz futbol oynayacağız.

"MADEM HAKEMLİK YAPAMIYORSUN BIRAKACAKSIN"

Olcay'ınki 2 kez, Cenk'in pozisyonu 10 kez penaltı. Hakemle ilgili şunu söyleyeyim, geçen Bursa-Sivas maçında olaylar oldu. Beceremiyorsa hakem kuruluyla konuşmak lazım. Maçlar kaybedilebilir. Rakip de elinden geleni gösteriyor. Ama 65. dakikadan sonra oyun tersine dönüyorsa bunun sebebi ne biz ne de rakip oyunculardır. Madem hakemlik yapamıyorsun, kurumuna gidip 'Ben bu işi yapamıyorum' diyecek ve bırakacaksın.

"ALMAK ZORUNDA KALDIM, ÜZÜLÜYORUM"

Adaptasyonumuzu geliştirmemiz gerekiyor. Ama aynı anda hem kırmızı kart hem de gol olunca oyuncularımın psikolojisi bozuldu. Sosa'yı ikinci sarıdan dışarı atılmasın diye kenara aldım. Ama beklemediğim bir şekilde Marcelo dışarı atıldı. Çok hatalar olduğu için çok fazla konuşmak istemiyorum. Yemememiz gereken golleri yedik. Bunları yaşayacağız. Sosa'yı almak zorunda kaldığım için üzülüyorum. Maçın özeti bu.