06.02.2017, 10:10

Madde Madde Delikanlıca!

1-Oğuzhan efendi sen çaylaksın, o usta. uğraşmayacaksın. Sen ayakkabı bağlamayı bilmezken o dünyanın en iyi golcülerindendi. Beşiktaş'a gelirken referansın oydu. Ne olursa olsun Saygı nedir bileceksin!‬ Van Persie'ye haddini bildirecek kişilik sen değilsin.

2-‪Hocam; bu zavallı futbol ülkesinde bu çarpık futbol düzenine bulaşmayan; kumaşı, eğitimi, vizyonu bizden ve bize uymuş olanlardan farklı. Futbolu Sahada oynayan tek adamını Talisca'yı oyundan çıkarmayacaktın. ‬Koca bir 90 dakikadan aklımda Beşiktaş adına Futbol adına kalan 2 Şutta o vardı. 1. Maddedeki oyuncu için zararlı Madde dışı adamını yani topçunun hammadesini kullanamadın.

3-Tosiç bey; İki sezon önce Gençlerden neredeyse bedava gönderildin, O ilhan Cavcav rahmete kavuşmadan bir kaç gün önce bile Çalık'ı Galatasaray'a çaktı. Seni Beşiktaş'a alan her kimse, o kişi kahin ya da ermiş kişidir. Bunun futbol bilgisi ya da futbolcu öngörüyle bir alakası yoktur. G.Birliğinde oynayan vasat senle, Beşiktaş'ta oynayan aynı eksik yetersiz vasat adamdı ve ben seni alana da, oynatana da demediğimi bırakmadım. Sonra bi şey oldu. Ve o adamın içine başka biri girdi. Ettiğim her lafı bana yalattı. O içindeki adama söyle sadece top oynasın, sahte kabadayılık yapmasın.‬ Yaladığımızı da kusturma bize.

4- Sevgili Cenk, Tosun gibi güçlüsün ama bir sinek kadar ürkek ve zayıfsın. Top daha gelmeden kendini yere atıyor, kontrolsüz bir hırsa kendini mahkum ediyorsun. Bu camia rakibini ne kadar kandırdığınla ilgilenmiyor. O yüzden 15 golle gol kralı olsanda seni yeterli bulmuyor. Önce bir aynaya bak, gördüğün kişi vurduğu yerden ses getiren adı gibi "Golü yazan Tosun önünde durana kosun" bir adam mı, yoksa Burak Yılmaz-2 mi? Sen karar ver.

5- Sahada top oynamadan; iterek, kakarak, futbol dışı her türlü çirkin davranışla, soğuk savaş oynamak isteyen varsa aranızda  Menajerine söylesin hemen Aziz Yıldırım'ı arasın. Gitsin Fenerbahçe'de oynasın! 

6-Ali Palabıyık. Sen ödleksin ve yine ödlektin. Laf aramızda kalmasın birazda sığsın.Böyle devam et. Bir Korkak gibi her gün başka biri için ölmeye mahkumsun.‬

7- Fenerbahçe için de söyleyecek elbet çok lafım var. Anlayacak adama aktarırım. Ben Beşiktaş yazanıyım. Böyle bir maçtan sonra rakip takım hakkında ne yazsam boş aslında. Yine de söylemeden edemeyeceklerim var.

Advocaat zihniyetini benimser ve futbolun futbolcular tarafından sahada oynanan bir oyun olduğu gerçeğine inanırsanız, mutlaka şansınız olacaktır.‬

Bir rakip yazar olarak dileğim Başkan zihniyetinden kısaca "Az-izi"nden hiç ayrılmamanız. Çünkü bu şekilde asla var olamayacaksınız.‬

8- Bir Futbol maçı izlemek isterdim. Kimin nasıl kazandığından değil maçın ta kendisinden bahsetmek isterdim. Hadi Fenerbahçe'nin bu haliyle, Beşiktaş'ı sahada Futbol oynayarak yenme olasılığı yoktu. Bu nedenle  Futbol gerçeğinden çok uzak bir felsefede, Aziz başkanın benimsediği şekliyle, "Uzat, Ger, Kopart" oyunu oynadı. En azından kendi içerisinde Futbolun dışında da olsa anlaşılır bir tarafı vardı bunun. Günü kurtardı. Anlarım.‬

Ya Beşiktaş... Onu hiç anlamıyorum. Neden genç dinamik,  kurallara uygun, güçlü ve akıllı bir Boksör bir Boks maçını sokak kavgasına çevirmek ister? Nasıl Ring den İner, Mahallede Kahvenin, Meyhanenin önünde masa sandalye taş sopa kavgasına girer?

Hiç anlamadım!

SON- Sahada bu davranışları başarıyla yapıp hakemi yanıltana, kandırana, tuzağa düşürene... Dengeleri bu sayede lehine çevirene, "Deneyimli, Tecrübeli" diyorlar ya!

Van Persie gibi mesela!

Sokak kavgasında ise bu yapılan adı bellidir. Gücün yetmediğine bıçağı sırtındsn sapla. Delikanlıyı uyarırlar.... Sen bileğine güven ama dikkat et! Puştluğa güç kuvvet dayanmaz unutma"diye tembihlerler!

Bunu öğrenmenin tek yolu artık Ölmek değildir. Çünkü senin yerine vakti zamanında çok yiğitler ölmüştür bu yolla. 

Senin kanından senin canından! ‬

Artık anla ve Uyma! Delikanlı gibi dövüşmeyeceğini anlayana uyma! Seni yenmenin yolunu sinsice vurmak olana!

Uyma! Allah aşkına!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@