''Maçı 2 - 0 Kazandık''

Futbol haberleri, Beşiktaş deplasmanında 1-0 geriye düştüğü maçtan 1-1'lik beraberlikle ayrılan Eskişehirspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 27.09.2014 - 22:23 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

“Şunu ortaya net bir şekilde koymak lazım. Kimse bir mazeret olarak kabul etmesin ama. Zemin Beşiktaş’ın geçen oynadığı maçtan daha iyiydi ama yağmur, fırtına, rüzgar, oyuncuların topa hükmetmesine fazla izin vermedi. Takımlar istediklerini sahaya yansıtamadılar. Mücadele oldu. Buraya mücadele etmeye geldik. Puan almanın üç puan almanın hesabı içinde çıktık. Belki çok fazla gol pozisyonu yoktu ama mücadele düzeyi yüksek güzel bir karşılaşma oldu.

“Attığımız gol net bir şekilde gol. Aynı şey Galatasaray maçında da başımıza geldi. Ofsayt olmayan pozisyonda atağımız kesildi. Olan bir şeyi kaçırabilirsin. Olmayan bir şeyi nasıl oyuncu öndeymiş gibi görebiliyorsun. Yan hakeme sormak istiyorum. Nereden baktın da adamı önde gördün? O gol olsaydı belki de Beşiktaş ikinci yarıya daha farklı bir anlayışla çıkacaktı. İki maçta bir puan aldık ama üç puan alabileceğimiz maçlardı.”

Yayıncı kuruluştan goller hakkında yorum alan ve Beşiktaş’ın golünün ofsayt, kendi sayılmayan gollerinin ofsayt olmadığını öğrenen Sağlam, “Oyuncularımı tebrik ediyorum bu maçı 2-0 kazandıkları için” dedi.

Son dakikalarda oyun durduktan sonra topa vuran ve ikinci sarıdan kırmızı kart gören Funes Mori hakkında da konuşan teknik adam, “Bu kadar kolay kırmızı kart görülmez, gereken şeyi yapacağım” ifadelerini kullandı.