Beşiktaş kulübü, ekonomik önlem paketi kapsamında çizgiyi çekti. Yerli, yabancı tüm futbolcularla yıllık ücretlerini indirmek için görüşme yapan yönetim, ayrılmak isteyenlere kolaylık sağlayacak.

Ekonomik kriz nedeniyle yerli, yabancı tüm futbolcularla yıllık ücretlerini indirmek için görüşme yapan Beşiktaş Yönetimi, yaşanan sancılı süreçte oyuncuları karar verme noktasında serbest bıraktı.

Koronavirüsün tüm dünyada futbolu vurması yüzünden TFF ve yayıncı kuruluştan para alamamanın yanı sıra, Kartal Yuvası ve tribün gelirlerini de kaybeden siyah-beyazlı yönetimin futbolculara, “İsteyen indirimi kabul eder takımda kalır. İsteyen teklif getirip gidebilir” dediği ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

Tayfur Bingöl adım adım hayaline kavuşuyor Tayfur Bingöl adım adım hayaline kavuşuyor

Mali açıdan çok sıkıntılı bir süreçten geçtiklerinin altını çizen siyah-beyazlıların, “Takımdan ayrılmak isteyen varsa karşılıklı sözleşme fesh edebiliriz"

"Hatta alacakları için kulübü FIFA’ya şikayet etmek isteyen varsa da gidebilir. Çünkü yapacak bir şey yok. Göreve gelirken ne olursa olsun sizlere yalan söylemeyeceğimizi bildirmiştik. Tablo bu, karar sizin” diye konuştukları artarıldı.

Bu arada yönetimin olası FIFA başvuruları karşısında şimdiden savunma hazırladığı da vurgulandı. (Kaynak: Milliyet)