Trabzonspor’a kesin bir oyun üstünlüğü sağladılar. Baskı neredeyse maçın başından itibaren 3-0’dan dönen Porto maçının 2. yarısındaki gibiydi. Trabzonspor çıkamadı. Mikel’in değeri yokluğunda anlaşıldı diyebiliriz. Ancak düşük skorlu bir oyun söz konusuysa Trabzonspor’un elindeki kaleci ve golcü performansı her şeyi belirleyebiliyor. Sörloth’un attığı 2 golü atabilecek çok az santrfor var. Sadece ligde değil, dünyada. Ekuban’ın pası olağanüstüydü ama Norveçli’nin pozisyon almak için gösterdiği güç inanılmaz. Ve tabii Uğurcan... Uzun yıllardır, oyuna bu kadar etki eden yerli kaleci görmemiştik.

Gecenin sorusu

Maç inanılmaz bir seviyeye çıkınca, herkes her şeyi yapınca hakem sorun olmuyor değil mi?

Maçın starı

Sörloth... O altyapı oyuncusu değil ama doğduğu yer Trabzon diyebiliriz. Kariyerinin başlangıç noktası Türkiye. İlk golde olağanüstü bir vuruş yaptı. İkinci golde Ekuban’ın harika pasında doğru yere giderken ortaya koyduğu kararlılık ve güç inanılmaz.

Maçın olayı

Sergen Yalçın’ın futbolculuğundan bildiğimiz bir kalite ve cüretinde bir oyun vardı, takım performansı olarak. Bireysel olarak ise bunun çok uzağında bir kalite vardı diyebiliriz. Hüseyin Çimşir’in ise kendi oyunculuğundan bildiğimiz kalitede bir takım seviyesi yoktu. Ancak onun elinde kendi pozisyonlarının ‘Sergenleri’ var.

Kısa mesaj

Sadece kalecileri ve santrforları değiştirsek, herhalde tarihin en büyük hezimetlerinden biri olurdu. Bu kadar fark yaratan bir ikili az bulunur. Sörloth ve Uğurcan özel isimler. (Mehmet Demirkol / Fanatik)