Lucescu konuştu!

enerbahçe ve Beşiktaş’ın gündemindeki Lucescu, Bugün Gazetesi’ne konuştu. Shakhtar’da çok fazla sorunla mücadele ettiğini vurguladı. “Şu anda Türkiye ile ilgilenecek, uğraşacak vaktim yok” dedi. 30 Haziran’da sözleşmesi bitecek olan Rumen çalıştırıcı

FUTBOL 17.05.2015 - 09:53 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Ukrayna’da Shaktar Donetsk takımını çalıştıran Lucescu, “Şu anda Türkiye’yle ilgilenecek, uğraşacak vaktim yok. Benimle ilgili çok fazla şey konuşuluyor. Ama bunların dışında kalmayı tercih ediyorum. Türkiye’deki sorunlar ve takımlarla şu anda ilgilenmiyorum. Shaktar ile zor bir süreç yaşıyoruz. Ukrayna’da çok önemli maçlar yapacağız” dedi. Rumen teknik adamın kulübüyle olan sözleşmesi 30 Haziran’da bitiyor.

‘BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRİYORUZ’

Geride kalan sezonda Shaktar ile önemli başarılar yakaladıklarını belirten Rumen çalıştırıcı, “Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma başarısını gösterdik. Burada iç saha maçlarımızı bile deplasmanda oynamak gibi sıkıntılarımız var. Sorunlarla boğuşuyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

LUCE'DEN DNİPRO YORUMU

Lucescu, Ukrayna Kupası yarı finalinde Dnipro’yu ilk maçta 1-0 yendiklerini belirtti. 20 Mayıs’taki rövanş öncesi rakiplerini tebrik edip “Avrupa Ligi’nde Sevilla ile finale çıktılar. Ülkedeki ortama rağmen konsantrasyonlarını 1 saniyeliğine bile kaybetmiyorlar” dedi.