Lucescu, Beşiktaş'ın gündemini değerlendirdi..!

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Mircea Lucescu, Türk futbolu ve Beşiktaş hakkında açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın'ı da anmadan geçmedi.

GÜNDEM 04.07.2017 - 13:09 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Bükreş’teki sohbetimizde Türk futbolunu neredeyse gün gün takip ettiği ortaya çıkan Mircea Lucescu, milli takımda yaşananlardan da haberdar. EURO 2016’da yaşanan kriz belli ki Rumen hocayı da üzmüş. Bir teknik adam gözüyle durumu değerlendirmesini istediğimiz Luce, sözlerini özenle seçiyor.

***

‘Pepe’nin istatistiklerine bakın’

Röportajın ilk bölümünde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden övgüyle bahseden Lucescu, Beşiktaş’ın temasta olduğu isimleri de yorumladı. Kurt hoca, Ukrayna günlerinde defalarca çıplak gözle izlediği Hırvat savunmacı Vida için Beşiktaş’ın çalışma halinde olduğundan haberdar. Zaten bunu alenen dile getirerek, “Beşiktaş’ın Vida ile ilgilendiğini biliyorum” diyor. Luce’nin, Hırvat yıldız için yorumu şöyle: “Agresif bir futbolcu. Hava toplarında çok etkili. Transferi gerçekleşirse, çok ciddi katkı yapabilir.”

***

‘Pepe’ye hayır denmez’

Beşiktaş’ın listesinde 1 numaraya oturan Pepe’yi de sorduk... Lucescu, Portekizli savunmacının çok farklı bir yönüne dikkat çekiyor. Usta teknik adam, “Pepe hiçbir teknik adamın hayır diyemeyeceği kalitede. Kafa vurmak için rakip ceza sahasına kaç kez gittiğini saymanız yeterli!” diyerek, Portekizli’nin hücumcu yönüne dikkat çekiyor.

***

‘İstanbul’a geliyorum’

Konu Beşiktaş olunca bir de mesaj vermek istiyor Lucescu. Rumen hoca, “Son iki yıldır şampiyon olan Beşiktaşlı futbolcuları ve Şenol Güneş’i tebrik ediyorum. Ayrıca yeni stadını görmeyi istiyorum. Başkan Fikret Orman’dan davet aldım. Önümüzdeki günlerde istanbul’a geleceğim” diyerek bir de müjdeli haber veriyor.

***

‘Sergen’e paha biçilemezdi’

Söyleşinin bir bölümünde konu Sergen Yalçın’a geliyor. “Sergen neler yapıyor?” diye soran Lucescu, eski öğrencisinden bahsederken heyecanlanıyor. Onun meziyetlerinden bahsederken gözleri parlayan Luce, “O, hayatımda gördüğüm en iyi futbolculardan biriydi. Görüntüsünün aksine çok saygılıydı ve saha içinde ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyordu. Şimdiki futbol piyasasında olsa paha biçilemez bir yıldız olurdu. Teknik adamlık yaptığını görüyorum ve başarılı olduğunu da duyuyorum” diyor. Sonrasında da gülerek, saha dışı bir yorum yapıyor: “Umarım kilo almaz, çünkü çok çekirdek yiyordu. (Gülüyor) Ona selamlarımı söyleyin.”

***

‘Gazeteden öğrendim, çok kızdım’

Sezon biter bitmez bir hafta St. Petersburg’da kalıp yeni sezon planlamasını yaptım sonra tatile çıktım. İşime son verildiğini gazeteden öğrenince çok şaşırdım ve çok kızdım. Hayatımda ilk kez başıma gelen bir durumdu çünkü. Çalıştığım hiçbir kulüpten tazminat almamıştım. Çünkü parayı alıp emekli gibi yaşamak bana göre değil. Beşiktaş ve Galatasaray’dan ayrılırken 7 milyon Euro (28 milyon TL) bırakıp gittiğimi çoğu insan bilmez. Ama Zenit’te bana yapılandan çok rahatsız oldum ve tazminatımı aldım. Hoş parayı yine kendi hesabıma yatırmadım, dağıttım.”

***

‘Teklif geldi geri çevirdim’

“40 yıldır ilk kez dinleniyorum. Gelen teklifleri şimdilik geri çevirdim. Aileme vakit ayıracağım. Ekibime ve avukatlarıma da söyledim; en az 6 ay dinlenmek istiyorum. Gelen teklifleri kibarca reddediyorum. Ama futboldan da uzak kalamam. Bol bol maç izlerim herhalde. Türk futbolseverlere sizin aracılığınızla selamlarımı iletiyorum. Türk futbol kulüplerine de başarı dolu bir sezon diliyorum.”

Kaynak: Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@