Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Orman, transfer gündeminde yer alan Lucas Leiva ve Cenk Gönen ile ilgili açıklama yaptı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Başkan Orman'ın açıklamaları şöyle;

"Bayramdan önce çatıyı kaldırmak istiyoruz"

Biz bu stadın temelini 20 ay evvel attık. Stadın çok zorlukları var, kamyon trafiğini anca gece sağlayabiliyoruz.Şu ana kadar geldiğimiz sürat iyi. Bitirebildiğimiz en kısa sürede bitireceğiz. Tarih vermek istemiyorum artık. Çatıyla ilgili toplantı yaptık. İnşallah bayramdan önce çatıyı havaya kaldırmayı planlıyoruz. Çatının kalkmasıyla stadın yüzde 80-85'i bitti diyebiliriz.  Bizim bir an önce stadı bitirp evimize dönmemiz lazım. ne çektiğimizi bir biz bir Allah bilir. Stadı 2016 sezonuna kadar yetiştirmemiz lazım. Eğer stadı 2016-2017 sezonuna kadar bitiremezsek "GSGM bizim adımıza tamamlar" maddesi bulunuyor.  Devletten Vodafone Arena için hiç bir destek almadık.

"Lucas Leiva olabilir de olmayabilir de"

Transfer imza atılmadan olmaz. Lucas Leiva ilgilendiğimiz bir oyuncuydu. Başka alternatiflerimiz de ilk günden beri vardı. Lucas olabilir de olmayabilir de. Bence transfere ön liberoda ihtiyaç var. Kalede Cenk ile ilgili bir mutsuzluğumuz var. Eğer böyle giderse kaleye de bir transfer olacak gibi duruyor.  Veli'nin beklenenden çok daha hızlı döneceğini zannediyorum. 

"Quaresma terbiyesizlik yapmadı"

Trabzon maçında Quaresma hata yaptı ama terbiyesizlik, ahlaksızlık yapmadı. Hatanın sonucunda da Beşiktaş 10 kişi kaldı.  Quaresma tecrübesindeki bir futbolcuya o hareket yakışmadı.  Şenol Güneş'ten her hangi bir rapor gelmedi Quaresma'yla ilgili. Quaresma'yal ilgili medyada algı yaratılmaya çalışılıyor.

"Kim iyi oynuyorsa o oynayacak"

Ben bu sene Kerim'den, Cenk Tosun'dan, Oğuzhan'dan büyük bir beklenti içindeyim. Tolgay da öyleydi ama sakatlandı. Bu sene  kim iyi olursa o oynayacak.  Şampiyonlar Ligi kupası kaldırmış Mario Gomez bile yedekte oturuyor. Bizim oyuncularımızın hepsi pırlanta gibi. Sakatlıkların 4 sebebi vardı. birincisi Ümraniye zemini, ikincisi antrene eden teknik heyet, üçüncüsü de sağlık ekibi, dördüncüsü de oyuncuların kendilerine bakmamaları. Ümraniye'de zeminler yenilenme aşamasında. Yeni teknik heyetle birlikte antrenman şekli de değişti.  Yeni sağlık ekibimiz var artık Sarper hoca çok iyi.

"Ahmet Nur Çebi üzerinden algı yaratılıyor"

Ahmet Nur Çebi üzerinden algı yaratmaya çalışılıyor. Beşiktaş yaklaşık olarak %300 bütçesini büyülttü. 8 kulüp  göğüsüne  reklam alamazken Beşiktaş Vodafone, Beko gibi dünya markası şirketlerle sponsorluk anlaşması yaptı. Beşiktaş  borcunu ödüyor, futbolcu satıyor, bütçesini büyültüyor. Bunu parçalamanın en önemli öğesini yönetimi içerden çökertmektir. Biz yönetim kurulu içerisinde tabikide tartışıyoruz. herkes aynı şekilde düşünmüyor. Ahmet Nur Çebi'nin bende ve Beşiktaş'ta çok hatırı vardır. Delikanlı adam fikri varsa çıkar açık açık konuşur.  Bu haberlerin amacı parçalamak,bölmek, Ahmet Nur Çebi ile aramızı açmak. Beşiktaş'ın geleniyle ilgili  algı yapılmaya çalışılıyor.


Beşiktaş Fulya'da mağdur edildi fakat bu genel kurulun izniyle oldu. Şu an daha fazla kira alabilmek için uğraşıyoruz. Fenerbahçe ve Galatasaray'da ne zorluklarla üye olunuyor. Biz bugüne kadar 7 bin kişiyi üye yaptık. Kimse bunu anlatmıyor.


FANATİK