L'pool'da zemin sorunu! Beşiktaş maçı...

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'da teknik direktör Brendan Rodgers, Anfield Road stadının zemininden şikayetçi oldu.

FUTBOL 25.12.2014 - 16:00 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

 İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'da teknik direktör Brendan Rodgers, Anfield Road stadının zemininden şikayetçi oldu.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde tur mücadelesi vereceği İngiliz devinde Anfield Road'un bozuk zemini Merseyside ekibinin teknik heyetini düşündürüyor.

Teknik direktör Brendan Rodgers'a göre sahalarındaki bozuk zemin, oyun tarzları nedeniyle güzel futbol oynamalarının en büyük engeli.

Rodgers 2-2 berabere kaldıkları Arsenal maçının ardından, "Önümüzdeki yaza yeni zemin hazırlıyoruz. Hızlı oynayan bir takımız ve bu bizim için çok önemli" ifadelerini kullanmıştı.

Tecrübeli teknik adam, "Birkaç yıldız zeminde yenileme yapmadık ve bu bizim için dezavantaj oluyor. Böyle bir zeminde tek top oynamak oldukça zor" şeklinde konuştu.

Sahanın eski olmasına dikkat çeken Rodgers, "Bunun saha çalışanları veya antrenman sahamızla alakası yok. Sadece zemin çok eski. Sezon sonuna kadar bu sorunu halledeceğiz" dedi.

Liverpool ile Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ndeki ilk maçlarını 19 Şubat'ta Anfield Road'da oynayacak. Yeni zeminin Beşiktaş maçına yetişmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@