Löw’den Gomez’e tavsiye: Beşiktaş'ta kal!

Beşiktaş’ta geleceği belirsiz olan Mario Gomez’e Alman hoca Joachim Löw, yol gösterdi. Löw, “Yola Beşiktaş’la devam edersen gelecek sezon çok farklı yerlerde olabilsin. Orada herkes kalmanı istiyor” diyerek oyuncusuna telkinde bulundu.

GÜNDEM 28.05.2016 - 02:40 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Sezon başında Fiorentina’dan kiralık olarak Beşiktaş’a katılan Alman golcü Mario Gomez, Siyah-Beyazlı formayla yaptığı büyük patlamayla kariyerinde tekrar zirveye çıkmış, sezonu gol kralı olarak tamamlamıştı.
Yeni sezonda yoluna Kartal’da devam edip etmeme konusunda kararsızlık yaşayan Alman futbolcuya takımda kalması konusunda Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, yol gösterdi.

‘Herkes kalmanı istiyor’

EURO 2016 kadrosuna dahil ettiği oyuncusu ile birlikte konuk olduğu Köln’de yayın yapan bir radyo programında konuşan deneyimli teknik adam, “Milli takıma yeniden dönmen Beşiktaş’taki performansın ile doğru orantılı. Bu tempoyu sürdürebilmen adına geleceğin konusunda en iyi kararı vermelisin. Daha önce Türkiye’de çalışmış biri olarak Beşiktaş’la yola devam etmeni tavsiye ederim. Birliktelik sürerse gelecek sezon çok daha farklı yerlerde olabilirsin. Eminim ki, sadece Beşiktaş değil, futbol ile yatıp futbol ile kalkan Türkiye’de herkes bu yönde tercih yapmanı bekliyordur.” diyerek gol kralına düşüncelerini iletti.
Programda yer alan Gomez ise suskunluğunu korumayı sürdürdü.

Orhan Yıldırım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@