Liverpool zaferindeki performansıyla büyük alkış alan Cenk Gönen, İngilizlere 5-4 üstünlük sağladıkları penaltıları anlattı.

Deneyimli file bekçisi, Dejan Lovren’in meşin yuvarlağı üstten auta gönderdiği bölümde Hırvat futbolcunun konsantrasyonunu bozduğunu söyledi. Kırmızıların 5’inci atışını kaçıran 25 yaşındaki savunmacının gözlerine baktığını belirten Cenk, “Topu soluma doğru göndereceğini hissettim. Tam vuracağı an ben de o tarafa doğru atladım.

 

Gözden kaçırmayın

N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı

Lovren benim hareketlendiğimi görünce kısa bir süre durakladı ve saliseler içerisinde kararını değiştirdi. Ardından çerçeveyi tutturamadı.” dedi. Rickie Lambert ile Emre Can’ın şutlarını kurtarmaya çok yaklaştığını belirten kabiliyetli isim, “Ancak ikisi de sertti. Çıkarmayı başaramadım. Aslında her iki takım da penaltıları iyi kullandı. Sevinen taraf biz olduk. Mutluyuz.” şeklinde konuştu.

 

Cenk, Anfield Road’da 1-0 kaybettikleri maçta beyaz noktanın başına geçen Mario Balotelli’ye sataşmış; ancak İtalyan forvetin motivasyonunu olumsuz yönde etkileyememişti. Tolga Zengin’in sakatlığında formayı sırtına geçiren 27 yaşındaki tecrübe, Ada temsilcisi Newcastle United’da forma giyen Hollandalı eldiven Tim Krul gibi birçok kalecinin benzer davranışlarda bulunduğunu dile getirmişti.