Ligde ve Avrupa'da istediği sonuçları alamayan Beşiktaş’ın son 6 maçta attığı 10 golün 7’si Love ile Pektemek’ten geldi. Vagner Love ilk 13 maçta sadece 1 kez gol atabilirken, daha az forma şansı yakalayan Mustafa Pektemek ise golle buluşamamıştı.

Beşiktaş'ın deneyimli santraforları Vagner Love ve Mustafa Pektemek son 6 karşılaşmada viteslerini yükseltti. 

Beşiktaş’ın forvet oyuncuları sezonun ilk 13 resmi maçında atılan 28 golün sadece 7’sine imza atmıştı. Son 6 maçta ise Alvaro Negredo’nun vedasına rağmen forvetler gol yollarında takıma çok ciddi katkı yaptı. İlk 13 maçta Cyle Larin ve Negredo 3’er gol atarken, Love 1 gol kaydetmişti. Son 6 maçta atılan 10 golün 7’si ise Love-Pektemek ikilisinden geldi. Bu iki oyuncu söz konusu maçlardaki gollerin yüzde 70’ini atmayı başardı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı Beşiktaş sezonu son dakika beraberliğiyle kapattı

Love kendini aştı

Vagner Love, Beşiktaş kariyerinde geçen sezonu şimdiden geçmeyi başardı. 2017-2018’in ikinci bölümünde Beşiktaş’a sadece 4 gol kazandırabilen Brezilyalı futbolcu bu sezon 19 resmi maçta şimdiden 6 gole ulaştı. Vagner Love, Süper Lig ve Avrupa’da üçer gol attı.

Kartal’da uzun süredir diğer santrforların gölgesinde kalan ve fazla süre alamayan Mustafa Pektemek ise Çaykur Rizespor’a attığı iki golle vitrine çıktı.

Rize maçında 90 dakika sahada kalan Pektemek bu sezon geride kalan maçlarda yalnızca 40 dakika sahada kalmıştı.

Milliyet