Beşiktaş, bonservis bedeli 8 milyon Euro olan Loris Karius'u Liverpool'la olan özel anlaşma gereği 4 taksit ile alabilecek. Bunun için Abdullah Avcı'nın kararı bekleniyor.

Siyah-Beyazlılar’ın geçen sezon İngiltere Premier Lig devi Liverpool’dan 2 sezonluğuna kiralık olarak kadrosuna kattığı Loris Karius, Kara Kartal’da inişli çıkışlı bir performans sergilese de son haftalardaki görüntüsüyle alkış toplamıştı.

Gözden kaçırmayın

İşte Şenol Güneş'in gözüne giren gençler! İşte Şenol Güneş'in gözüne giren gençler!

Kara Kartal’ın ligde son 5 maçtan 4 galibiyet ve 1 beraberlikle ayrılmasının temel etkenleri arasında yer alan 26 yaşındaki kalecinin bu çıkışı, yönetimi harekete geçirdi.

Transferden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları’nın, ara transfer dönemi öncesinde Karius’la ilgili olarak teknik direktör Abdullah Avcı’yla bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi.

Liverpool’dan kiralık sözleşmesinin son senesinde bulunan Loris Karius’un, performansının olumsuz etkilenmemesi için çalışma başlatan yönetimin, Abdullah Avcı’nın olumlu rapor vermesi halinde Ocak ayında Alman kalecinin bonservisini alabilecek durumda olduğu kaydedildi.

Sözleşmesinde 8 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu bulunan yıldız file bekçisi için Liverpool’la 2 yıl önce kulüp adına görüşmeleri yürüten Futbol Direktörü Ali Naibi’nin, sözleşmeye, ‘4 taksitle ödenir’ maddesini koydurduğu ortaya çıktı.

Bu durumdan dolayı Siyah- Beyazlılar, ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç içerisinde bulunsa da 2020 yılında sadece 2 milyon Euro ödeyerek Karius’un bonservisini alabilecek.

Fanatik