Beşiktaş'ın sezon başında kiraladığı Adem Ljajic'in sözleşmesinde yer alan satın alma opsiyonuyla ilgili bir madde dikkat çekiyor.

Beşiktaş'ın sezon başında Torino'dan kiraladığı Adem Ljajic ile ilgili geçtiğimiz günlerde İtalyan kulübünden gelen bir açıklama büyük gündem yarattı.

Torino Başkanı Urbano Cairo, Adem Ljajic'in 1,25 milyon euro'ya kiralandığını ancak sözleşmesinde zorunlu satış opsiyonu bulunduğunu ve Beşiktaş'ın sezon sonunda Sırp futbolcuyu bonservisiyle kadrosuna katacağını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması

Buna göre Beşiktaş, 1,25 milyon euro kiralama bedeli ödediği Ljajic için yapılan sözleşmeye göre sezon sonunda Torino'ya 6,5 milyon euro daha ödeyerek oyuncunun bonservisini alacak.

Ancak Beşiktaş'ın Ljajic için yaptığı mukaveledeki zorunlu satın alma opsiyonunda bir şart bulunuyor. İtalyan basınında çıkan haberlere göre Ljajic'in sözleşmesindeki zorunlu satın alma opsiyonunun aktif hale gelmesi için oyuncunun siyah-beyazlı ekipte en az 17 maça çıkması gerekiyor. Şu ana kadar Beşiktaş için 4'ü lig, 2'si Avrupa Ligi olmak üzere toplam 6 maçta görev yapan Ljajic, 17 maçta forma giydiği takdirde sezon sonu Beşiktaş'a transfer olacak.

Goal