Kartal’ın 6,5 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla kiraladığı yetenekli oyuncu için şimdiye kadar adım atmaması Bologna’yı harekete geçirdi. Torino’dan eski hocası Mihajlovic’in, Ljajic’i kadrosunda görmek istediği belirlendi.

Beşiktaş’ın sezon başında 6,5 milyon euroluk satın alma opsiyonuyla birlikte Torino’dan kiraladığı Adem Ljajic’i bonservisiyle kadrosuna katıp, katmayacağı büyük bir merakla bekleniyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu'na son teklif Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu'na son teklif

Siyah-beyazlı ekipte performansıyla beğeni kazanan yetenekli futbolcu için henüz resmi bir girişimde bulunulmazken, İtalya’da da bu konuda hareketlilik yaşanmaya başladı.

Torino kulübünün şu ana kadar gözden çıkardığı Adem Ljajic için siyah-beyazlılardan kesin bir yanıt alamaması nedeniyle farklı seçenekleri de masaya yatırdığı ortaya çıktı. UEFA Finansal Fair-Play anlaşmasından çıksa da Beşiktaş’ın ekonomik sıkıntılar içinde olmasını göz önünde bulunduran İtalyan ekibinin, siyah-beyazlı kulübün bu transferden vazgeçme ihtimali nedeniyle alternatif arayışlarına yöneldiği belirlendi. 

Bu süreçte Bologna kulübünün kısa süre önce Torino’nun kapısını çaldığı ortaya çıktı. Torino’da forma giyerken Ljajic’in hocası olan Bologna Teknik Direktörü Sinisa Mihajlovic’in, yıldız futbolcuyu yeniden kadrosunda görmek istediği bildirildi. Torinolu idarecilerin Ljajic ile yaptıkları görüşmede ise kendisinden futbol hayatına Türkiye’de devam etme isteğini öğrendikleri belirlendi. İtalyan idarecilerin olumsuz bir durumda başarılı futbolcuya İtalya’da kulüp bulma konusunda güvence verdikleri de ifade edildi.

Milliyet